Přejít na obsah

Heger dále rozšiřuje svůj tým, nastoupí krajský ředitel VZP

zpět
31.8.2010
ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR
zvětšitministerstvo zdravotnictví, MZ ČRZdroj: wikimedia.org

ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR | Zdroj: wikimedia.org

 

Nový tým ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP O9) bude brzy kompletní. Jako náměstek pro ekonomiku a zdravotní pojištění nastoupí na ministerstvo od 20. září nestraník Petr Nosek který vede středočeskou krajskou pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Informaci o novém náměstkovi přinesl server Lidovky.cz. Ministr s Noskem již dříve spolupracoval, často s ní komunikoval ze své pozice ředitele FN Hradec Králové.

„Vybral jsem si ho sám bez nějakých politických konotací,“ uvedl ministr. Nosek nastupuje jako náměstek pro ekonomiku ve chvíli, kdy se pro příští rok očekává ve zdravotnictví propad 10 miliard korun.

Z toho pět miliard by chtěl ministr najít v rezervách systému. „Máme tu ekonomický vývoj, na který musíme reagovat. Musíme najít cestu, jak přežít období kdy prostředky zrovna nepřibývají. Prognóza na příští rok nevypadá optimisticky. Musíme se připravit na různé scénáře,“ reagoval pro Lidové noviny Nosek.

Další změny ministr nevyloučil

Ministr si jako prvního náměstka vybral Vladimíra Pavelku, kterého mu navrhla TOP 09. Zdravotně-sociální oblast a projekty elektronizace zdravotnictví má nově na starosti předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger.

Na ministerstvu zůstala náměstkyně Markéta Hellerová, která přišla s bývalým ministrem Tomášem Julínkem, náměstek pro legislativu Martin Plíšek a hlavní hygienik Michael Vít. Na konci září tak bude mít ministerstvo zdravotnictví šest náměstků. Další změny ale Heger nevyloučil, informoval server.


Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Související články

26.4. Musí se zákony dodržovat? Musí se zákony dodržovat?
21 příspěvků
13.10. Ministerstvo zdravotnictví za arbitrem Kindlem stojí Ministerstvo zdravotnictví za arbitrem Kindlem stojí
4 příspěvků

Komentovat článek: Heger dále rozšiřuje svůj tým, nastoupí krajský…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger dále rozšiřuje svůj tým, nastoupí krajský…

Komentáře

další 4 komentáře
MUDr Jiří Kilian neví někdo  | 1. 09. 2010 08:02

zda ministerstvo zdravotnictví mělo kdy tolika náměstků ? Jen aby bylo zřejmé, že úsporná vláda šetří kde může především u sebe.

Hilfer Policisté  | 31. 08. 2010 10:26

každý přece ví, že při výslechu jsou dva policisté. Napřed nastoupí ten zlý a pak ten hodný. Takže Julínek dělal zlého policistu a Heger nastoupil jako hodný policista. Ale je to všechno z jednoho hrnce.

Kony Hellerova + Vit = ven  | 31. 08. 2010 09:48

Proč?Čekáte změnu k lepšímu?Vzdyť tento(ministr)je pouze druhý v řadě za Julínkem.Jede úplně stejně,pouze jeho vystupování je smířlivější.Takové to asertivní.Ale lumpárna pokračuje.Hellerová,Schlang,tento VZPák jsou toho dokladem.Krom jiného.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné