Přejít na obsah

Heger dnes představí na Žofínském fóru zdravotnickou reformu

zpět
31.5.2011
doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
zvětšitdoc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Autor: Sestra

doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. | Autor: Sestra

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) představí dnes na Žofínském fóru své reformní kroky. V debatě na téma Co přinese reforma zdravotnictví vystoupí spolu s ministrem analytik a člen Národní ekonomické rady vlády Miroslav Zámečník a prezident Svazu léčebných lázní Eduard Bláha.

Ministr v tuto chvíli finišuje s přípravou první části reformy. Ve sněmovně má ve druhém čtení malou novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, která zvyšuje platby za den v nemocnici z 60 na 100 korun a ruší zákaz připlácení na nadstandard.

Debata se nyní vede o tom, zda do této normy přidat to, že by pacienti platili hotově levné léky do 50 korun a neplatili by už za každou položku na receptu, jen za celý recept. Spor je u úhrad pojišťoven za běžné amalgámové plomby.

Zatím jednotný názor není ani na to, kdo by měl stanovit standardy a nadstandardy. ODS a TOP 09 podporují, aby je ministerstvo vydalo vyhláškou a stanovili je profesoři z Purkyňovy lékařské společnosti. Věci veřejné trvají na zákoně, který by schvalovali poslanci, standardy by tvořila Česká lékařská komora.

Ministr dá nejpozději 8. června vládě tři reformní zákony o službách - všeobecný, o specifických službách a zdravotnické záchranné službě. Aktuálně připravuje společný zákon pro všechny zdravotní pojišťovny, zatím se řídí jiným zákonem Všeobecná zdravotní pojišťovna a jiným ostatní zaměstnanecké pojišťovny.


Autoři

ČTK

Související články

20.5. Heger dá K9 návrhy k vymezení standardu a nadstandardu péče Heger dá K9 návrhy k vymezení standardu a nadstandardu péče
0 příspěvků
28.3. Místo peněz na cukrovku dostává lázně Místo peněz na cukrovku dostává lázně
6 příspěvků
20.9. Bludný Holanďan Heger Bludný Holanďan Heger
13 příspěvků
20.9. Zvýší se poplatky, za plomby se bude platit Zvýší se poplatky, za plomby se bude platit
2 příspěvků
23.8. Nějaký kompromis bude? Nějaký kompromis bude?
40 příspěvků

Komentovat článek: Heger dnes představí na Žofínském fóru…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné