Heger má plán, co dělat bez IZIP. Poradí se v zahraničí

Leoš Heger

Ministerstvo Leoše Hegera připravilo plán, jak bude pokračovat v elektronizaci českého zdravotnictví poté, co skončí projekt IZIP. Jeho úřad počítá s tím, že na podzim vyhlásí výběrové řízení na firmu, která by měla nový systém navrhnout.

Ten by přitom měl začít fungovat po roce 2014. A Heger počítá s tím, že by ho nejprve využívaly nemocnice, teprve poté ambulantní či obvodní lékaři.

„To je jedna z možností, jak začít,“ připustil ministr zdravotnictví.

Již v těchto dnech ale odešle ministrům Dánska, Nizozemí a Německa dopis s tím, aby mu poslali informace a dokumenty o jejich systémech.

Všechny smlouvy na webu

Kvůli elektronizaci zdravotnictví poté ministerstvo uspořádá seminář. Na něm by měli zástupci pojišťoven, lékařů, pacientů, ale i nevládních organizací, například Transparency International, určit hlavní kostru nového systému.

Ministerstvo již dříve popsalo, že lékař z jedné nemocnice, který by potřeboval data z léčení pacienta v jiném zdravotnickém zařízení, by nemusel kvůli tomu prohledávat celý jeho chorobopis.

Stačilo by, aby se podíval do závěrečné zprávy z hospitalizace. Ta by byla vytvořena podle standardu a přístupná lékařům v jednotlivých nemocnicích.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Aktuálně.cz nebo ZDE.

Heger má plán, co dělat bez IZIP. Poradí se v zahraničí
Ohodnoťte tento článek!