Přejít na obsah

Heger: Na post ministra bych se nikdy aktivně nehrnul

zpět
4.6.2010
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
zvětšitDoc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Autor: ZDN

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. | Autor: ZDN

 

Ozývají se názory, že lídr TOP 09 v královéhradeckém kraji a nový poslanec Leoš Heger by měl zasednout v křesle ministra zdravotnictví. „Já osobně bych se do takovéto funkce nikdy aktivně nehrnul. Tuto pozici bych přijal jen v případě, že by se lidé, kteří budou za vládu zodpovídat domnívali, že je to nejlepší z možných řešení,“ reagoval pro Zdraví.Euro.cz Leoš Heger.

Jak reagujete na výsledky voleb? Očekával jste takový úspěch?

Tak velký úspěch TOP 09 jsme samozřejmě neočekávali a bylo to milé překvapení. Pro mě osobně bylo největším kladem připomenutí, že demokracie neznamená jen obtížná přijímání rozhodnutí, ale také jasný nástroj, jak dát politikům najevo, že něco dělají špatně. Ukázalo se to již v minulých volbách a nyní se to znovu potvrdilo.

Dlouhou dobu jste byl ředitelem FN Hradec Králové. Práce poslance bude jistě odlišná, těšíte se na ni?

Spíše na mě padl veliký pocit odpovědnosti.

Hovoří se o tom, že byste mohl být jeden z kandidátů na post ministra zdravotnictví. Měl byste zájem o tuto funkci?

Jeden z Murphyho zákonů říká, že v každé instituci je řada lidí, kteří vystoupají po žebříčku kariéry až tam, kde už na svoji funkci nestačí. V politice to platí mnohonásobně, uchazečů bude mnoho a já osobně bych se do takovéto funkce nikdy aktivně nehrnul. Pozici ministra zdravotnictví bych přijal jen v případě, že by se lidé, kteří budou za vládu zodpovídat domnívali, že je to nejlepší z možných řešení. Zároveň bych žádal, aby se ztotožnili s mými představami o změnách, které zdravotnictví musí přivést k vyšší efektivitě a pohodě. Nemusí být ale zase tak revoluční, aby vyvolaly další vlny odporu, které zatím veškeré pokusy dosáhnout pokroku vždy zlikvidovaly.

Nyní dokonce vznikla na Facebooku skupina, která Vás jako ministra navrhuje. Víte o této skupině? Co na ni říkáte?

Vím o ní a myslím, že za ní stojí studenti z královéhradecké lékařské fakulty a někteří lidé ve FN HK. Je to příjemné doznívání povolební euforie a důvěry, kterou jsem měl jako ředitel a vážím si toho. Sám ale v těžké pozici ministra podpořím každého, kdo bude mít dobré úmysly a předpoklady funkci zvládnout.


Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Související články

17.5. Nevolíš, zaplatíš! Nevolíš, zaplatíš!
13 příspěvků

Komentovat článek: Heger: Na post ministra bych se nikdy aktivně…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger: Na post ministra bych se nikdy aktivně…

Komentáře

dalších 7 komentářů
Jiri Wicherek Bouzku ctete  | 7. 06. 2010 08:39

nejdrive radne to, na co hodlate reagovat. Porusuji bobrika mlceni, ktereho jsem si vuci Vam ulozil pred casem ulozil, ale budiz. Prectete si, prosim, jeste jednou prispevek, na ktery jsem reagoval, zamyslete se nad jeho obsahem, zvlaste druhe (a zaroven posledni) vety, mrknete na odesilatele. Pote si prectete muj jednovetny prispevek snazte se pochopit smysl me poznamky. Snad to nebude tak tezke. Jo, mohu-li Vas pozadat, ponechte si pripadne urazky ve Vasi pripadne odpovedi "od cesty", dekuji.

Dr.Bouzek Wicherku neklamte  | 6. 06. 2010 23:17

moc dobře víte, že v současném systému zdravotnictví je osamocená revolta k ničemu. Ad jedna, nikdo toho člověka nepodpoří, tím myslím hlavně Českou lékařskou komoru a jiné lékařské organizace, ad dvě, s jedním nepřizpůsobivým si už úředníci a politici lehce poradí. Na mnoha šibenicích a křížích skončili takoví osamocení stateční za přihlížení davu! Cenu má jen koordinovaná masová akce, ale na takovou akci jsou lékaři velcí přizdisráči, včetně vás kolego Wicherku.

MUDr Jiří Kilian je skoro jedno, kdo tam bude,  | 4. 06. 2010 14:33

" Zároveň bych žádal, aby se ztotožnili s mými představami o změnách, které zdravotnictví musí přivést k vyšší efektivitě a pohodě. Nemusí být ale zase tak revoluční, aby vyvolaly další vlny odporu, které zatím veškeré pokusy dosáhnout pokroku vždy zlikvidovaly. " To je řeč jako o nesmrtelnosti chrousta a kulatosti čtverce. Bez revoluční - tzv., náhlé radiální - změny nelze dojít k efektivitě a pohodě (jistěže lze, pokud efektivita a pohoda se má týkat jen někoho).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné