Přejít na obsah

Heger nechce z fakultních nemocnic dělat akciovky

zpět
28.7.2010
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
zvětšitDoc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Autor: ZDN

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. | Autor: ZDN

 

Nový ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) je proti tomu, aby se fakultní nemocnice a další státem řízené organizace, což jsou některé léčebné ústavy, přeměnily na akciové společnosti, jak to měl v úmyslu bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS).

„Časem je třeba některé organizace odstátnit, aby se staraly samy o sebe, a nedohlížet na ně. Tento cíl ale může být dosažen i jejich převodem na neziskové společnosti. Já si skutečně myslím, že převod na akciovky raději ne. Je to politicky neprůchodné,“ řekl včera Právu Heger.

Exministr Julínek přitom nabídl Hegerovi svůj tým a návrhy připravených zákonů. Domnívá se, že TOP 09 nemá připravenu žádnou reformu zdravotnictví. „Byl bych proto rád, aby se reforma postavila na tom, co jsem se svým týmem připravil. Stačí jen návrhy zákonů doladit,“prohlásil už dříve Julínek.

Heger Právu řekl, že do konce prázdnin bude mít analýzu nejen Julínkových návrhů, ale i legislativních změn, které navrhovali dřívější ministři zdravotnictví a nikdy nebyly realizovány.

„V Julínkově reformě byla řada dobrých kroků, jak zefektivnit řízení přímo řízených organizací, tedy velkých nemocnic a ústavů,“ sdělil Heger.

„Obsahovala však i kroky, které budily strašné vášně. My se musíme naučit i trochu poslouchat opozici. Pro ni byly Julínkovy návrhy nepřijatelné. Proto budeme hledat další cesty,“ ujišťuje Heger.

Jestli nový ministr zdravotnictví při tvorbě reformy nějak využije Julínkův tým a Julínka osobně, ještě neví.

„Julínkovi odpovím až koncem srpna nebo začátkem září, kdy už bude hotova analýza. Nabídek ke spolupráci je hodně. Snažím se je dávat do formy, aby byly srovnatelné, a vyhodnotím je. Teprve pak se rozhodnu,“ uzavřel Heger.


Autoři

Václav Pergl, Právo

Komentovat článek: Heger nechce z fakultních nemocnic dělat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger nechce z fakultních nemocnic dělat…

Komentáře

další 3 komentáře
člověk Julínkův tým.  | 28. 07. 2010 17:47

Chtěl přece víc práce.Ono už samotná jakákoliv reforma je práce.

Kony Julínkův tým.  | 28. 07. 2010 15:52

Jak píšete v druhé části Vašeho.Jenom:Julínkova partička se bude o ministra otírat ráda,dokud ho neutře.To nejsou nicky.

Pako Julínkův tým.  | 28. 07. 2010 09:13

Vím, že celé ministerstvo je jen mediální kamufláž,ale Julínkův tým - to je vážně fór! Pokud není Heger úplně blbý, tak se o tuto partičku ani neotře, netož aby si s ní hrál. Vzpomeňte na Julínka. Ten vůl byl nejméně 5 let v opozici a jediné co vymyslel byly totální hovadiny v systému regulačních poplatků. Kdyby tam od začátku nebyl poplatek za recept, u zubaře a u dětí do 18 let, tak asi byly poplatky vohnouty všeobecně akceptovány a socky by neměly před krajkými volbami nabito. Samozřejmě akceptuji i námitku o schválně dojebaném systému reg. poplatků jako zástupného problému. Jako třpytka byl nahozen a krásně zanikly diskuze o privatizaci okresních nemocnic za polovinu, o nedostatku lékařů, o sypání drahých léku na kasu lopatou,o tunelování brňenského onkologického pracoviště, o meziročním nárůstu počtu onkologicky léčených pacientů o více jak 10% atd. Julínku, jdi do ANANAS i s celou svou partičkou Šnajdr, Hellerová, Hroboň, Vít! A do komory zpátky nelez!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné