Přejít na obsah

Heger odborářům neustoupil

zpět
7.9.2010
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: PSP ČR

Leoš Heger | Zdroj: PSP ČR

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) neustoupil Odborovému svazu zdravotnictví a sociální péče v tom, aby udělal ústupek v navrhovaných změnách tarifů, které by měly výrazně snížit platy zdravotníků.

„V tuto chvíli žádné ústupky ze strany ministerstva zdravotnictví nejsou, protože žádný definitivní návrh, který by zcela jistě určoval, jak to bude, není ještě připraven,“ řekl po pondělním jednání s odboráři Heger. Upozornil, že návrh, který ruší zvýhodnění zaměstnanců za počet odpracovaných let, vyžaduje změny v zákoníku práce a o nich se jedná.

Odboráři se slovy ministra spokojeni nebyli a v příštích dnech se rozhodnou, zda se zúčastní demonstrace, kterou chystají odborové svazy na 21. září. Chtějí počkat na výsledek jednání odborářů s premiérem Petrem Nečasem (ODS).

„Nechceme změny v zákoníku práce, které by rušily tarify,“ uvedla po jednání s ministrem Ivana Břeňková, místopředsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče. Právě v tomto svazu k 1. září skončil jeho dlouholetý předseda Jiří Schlanger a stal se náměstkem ministra zdravotnictví Leoše Hegera.

Úpravu tarifních platů považují odbory za „urážlivou a ponižující pro všechny zaměstnance ve zdravotnictví a sociálních službách“. Heger znovu zopakoval, že platy by zdravotníkům klesnout neměly, protože tarifní mzda tvoří jen 50 až 60 % příjmu a zbytek nadtarifní složka, tedy služby a odměny, a právě ta by se měla podstatně zvýšit.

Sám si ale prý umí představit, že by určité odstupňování zůstalo. „Ještě se o tom bude jednat,“ řekl ministr.


Komentovat článek: Heger odborářům neustoupil

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger odborářům neustoupil

Komentáře

dalších 12 komentářů
MUDr Jiří Kilian 40%  | 9. 09. 2010 07:47

nojo, akorát že jde o erupci vzteku, kterým vše končí, pak nýásleduje žal, bol a průvody lkajících a plačících v slzavém údolí.

BOB 40%  | 8. 09. 2010 23:27

Šibeniční humor je ten poslední humor před erupcí...

MSDF Julinek je Kokoti Hlava  | 8. 09. 2010 03:42

ale Heger je presne to, jak si predstavuji zmrda nejzmrdovatejsiho evidence based presne podle charakteristiky D-fensu

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné