Přejít na obsah

Heger přidá nemocnicím až pět miliard. Zvýšení DPH zaplatí pojišťovny

zpět
19.8.2011
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

Ministr zdravotnictví vynahradí nemocnicím růst DPH. To zřejmě zaplatí nemocnicím zdravotní pojišťovny. Nemělo by tak hrozit omezování zdravotní péče, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny a IHNED.cz ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v rozhovoru pro HN poprvé připustil, že zohlední růst DPH, až se bude rozhodovat o platbách nemocnicím na příští rok. „Bude tam nějaký přídavek na DPH,“ řekl Heger. Do nemocnic by tak mohlo přitéct až o pět miliard víc. „Předpokládá se, že se na pojistném vybere o dvě miliardy víc než letos a další plus budou tři miliardy přerozdělené z rezerv pojišťoven,“ vypočítává Heger. Jedná se o částku, kterou budou muset nemocnice zaplatit na zvýšené DPH.

Celkem se ale kvůli růstu platů zdravotníků daného memorandem z letošního jara, vyšší DPH a běžné inflaci hledá pro zdravotnictví deset miliard navíc. „Pořád zůstane deficit, který se rozpustí na poskytovatele péče. A oni si s tím budou muset poradit,“ dodal Heger.

O penězích na příští rok zatím jednají nemocnice přímo s pojišťovnami.

Celý článek najdete na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: Heger přidá nemocnicím až pět miliard. Zvýšení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger přidá nemocnicím až pět miliard. Zvýšení…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Petr Máca DPH  | 21. 08. 2011 14:25

Aha, takže ambulantní zdravotnická zařízení zřejmě zatížená vyšší sazbou DPH nejsou, tlak na vyšší platy zřejmě nepociťují a naopak jsou v tak skvělé ekonomické kondici, že svými vyššími náklady (DPH) jsou povinné pomoci schodkovému státnímu rozpočtu. To mi hlava moc nebere.

BOB Přes dvacet let nás vodíte za nos a lžete nám!  | 20. 08. 2011 08:20

A peníze, které jste nechali rozkrást, taháte z pacientů a lékařů.

NATTER KECY  | 20. 08. 2011 07:22

Jsem zvědav , jestli navýší o rozdíl DPH také plně hrazené kódy. Např . Kód VZP - 0081102 nebo 0082201 nebo 0082211 nebo vrchol drzosti kód VZP 0081112 atd atd.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné