Přejít na obsah

Heger probere s radou NERV reformu zdravotnictví a její dopady

zpět
24.2.2011
jednání, management, dohoda, smlouva
zvětšitjednání, management, dohoda, smlouvaZdroj: www.lafontinn.com

jednání, management, dohoda, smlouva | Zdroj: www.lafontinn.com

 

Reformu zdravotnictví a její ekonomické dopady probere dnes ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) s ekonomickými experty, kteří jsou členy Národní ekonomické rady vlády (NERV). Reforma má zefektivnit využití 280 miliard, které zdravotnictví za rok spotřebuje.

Resort žádné peníze ze státního rozpočtu navíc nedostane, a tak pokud mají zdravotníci dostat přidáno, musejí se rezervy najít uvnitř systému.

Heger chce české zdravotnictví přiblížit standardům EU, zamezit plýtvání penězi a nasměrovat je do kvality péče i lepšího ohodnocení zdravotníků.

Klíčové body reformy spočívají ve vytvoření úhradových standardů, definování správného postupu při poskytování péče, kontrole vstupu nových technologií a úpravě pravomocí a povinností zdravotních pojišťoven. Pro letošní rok má Heger v plánu legislativních prací 22 návrhů zákonů, novel, věcných záměrů a nařízení vlády. Vyhlásil protikorupční strategii. Chystá se novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění umožnit pacientům legálně si připlatit na nadstandard. Hodlá také zvýšit platbu za den v nemocnici z 60 korun na stovku.

Z balíku reformních zákonů představil už ministr veřejnosti tři zákony, o zdravotních službách, specifických službách a zdravotnické záchrance. Mimo jiné chce do konce roku předložit věcný záměr zákona o univerzitních nemocnicích. Ty by měly tvořit páteřní síť, která by zajišťovala péči v krizové situace, jaká mohla nastat, kdyby z nemocnic k 1. březnu odešlo 3800 lékařů.


Autoři

ČTK

Související články

7.1. Hegerova teorie relativity Hegerova teorie relativity
3 příspěvků
7.1. Heger představil reformu, za den v nemocnici 100 Kč Heger představil reformu, za den v nemocnici 100 Kč
2 příspěvků
10.9. Reformy chce Heger prosadit do roka Reformy chce Heger prosadit do roka
32 příspěvků
10.9. Heger chce víc peněz. Od důchodců Heger chce víc peněz. Od důchodců
9 příspěvků
9.9. Nejistý osud ministrových návrhů Nejistý osud ministrových návrhů
5 příspěvků

Komentovat článek: Heger probere s radou NERV reformu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Heger probere s radou NERV reformu…

Komentáře

další 2 komentáře
Kony Chcete skutečnou reformu?  | 24. 02. 2011 12:19

Bobe,ale tiše,ať to nikdo neslyší,vono to tvoje by pos.alo to zozkrádání peněz ze zdravotní daně pojištěnců.Ale pšt,to nechtějí slyšet ani voliči.Tak,jak to bude to vyhovuje jim i establishmentu(a jeho zadavateli).Tak to chtějí pouze ti,kteří to vidí a přemýšlejí.Tak,jak to bylo naplánováno za Jaluda,tak to teď bude,a bez křiku.Kritici jsou odklizeni(Hovorka...) nebo zaháčkováni.Ale jenom mezi náma.

BOB Chcete skutečnou reformu?  | 24. 02. 2011 11:20

Pak netrvejte na netransparentním, rozkrádatelném a rozkrádaném veřejnoprávním pseudopojištění, které je to nejhorší, co můžeme v zemi tunelářů, korupce a soudružské protekce zřídit. *** Naše země potřebuje normální pojištění u normálních zdravotních pojišťoven, se kterou bude mít smlouvu pacient na optimální péči a nikoliv ošetřující lékař na omezeování této péče. Tento systém musí umožňovat lékaři grantovat svému pacientovi optimální léčbu a stejně tak musí umožnit pacientovi osobně garantovat svému lékaři její proplacení. Pak teprve může být tento systém pro občany mnohem levnější než systém současný, ze kterého se ztrácejí desítky miliard korun ročně!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné