Heger rozšiřuje tým náměstků, bere si k sobě Schlangra

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) rozšíří do konce srpna svůj tým o dva nové náměstky. Jedním z nich bude podle serveru Euro.cz předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger. Heger tak bude mít celkem šest náměstků.

Heger má již od začátku srpna nového prvního náměstka, stranického kolegu Vladimíra Pavelku. Vystřídal Marka Šnajdra (ODS), který byl zvolen poslancem, a proto se funkce náměstka vzdal. „Očekává se, že budou jmenováni do konce srpna dva noví náměstci. Jeden by měl mít na starosti zdravotní politiku a druhý informatiku,“ uvedl pro ČTK mluvčí ministerstva Vlastmil Sršeň s tím, že k přesnému vymezení kompetencí teprve dojde.
Jmenování již tento týden
Serveru Euro.cz potvrdily jmenování Schlangra dva zdroje z oboru. Heger již dříve uvedl, že náměstkem pro IT bude člověk, který nereprezentuje žádnou politickou stranu, což na Schlangra sedí. Údajně by měl být jmenován už během tohoto týdne. Nyní tvoří Hegerův tým vedle Pavelky ještě legislativní náměstek Martin Plíšek (TOP 09), náměstkyně pro zdravotní péči Markéta Hellerová (ODS) a hlavní hygienik ČR, náměstek Michael Vít. Na rozdíl od ostatních náměstků Víta nejmenuje ministr, ale přímo vláda.

Plány by měly být do konce srpna

Heger si už při svém nástupu v půli července vyžádal čas do konce srpna, než představí konkrétní plány v čele resortu. Vláda Petra Nečase (ODS) byla jmenována 13. července. Heger tento čas využívá k setkáním se všemi důležitými lidmi ve zdravotnictví – s řediteli zdravotních pojišťoven, přímo řízených nemocnic, lékařské, lékárnické a stomatologické komory, lékařskými i zdravotnickými odbory i organizacemi pacientů. Zatím není známo, zda zachová dosavadní poradní orgány ministra, k nimž se podle údajů na ministerském webu řadí odborné kolegium ministra, pacientská rada a rada poskytovatelů zdravotní péče.

Ohodnoťte tento článek!