Přejít na obsah

Heger: Stále je ve hře úplné zrušení tabulek

zpět
20.9.2010
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

Jednání mezi ministerstvem a zdravotnickými odbory budou pokračovat. Ministr věří, že nalezení kompromisu je stále možné. „Samozřejmě pořad je ve hře určitá možnost tabulky pro zdravotnictví úplně zrušit,“ naznačil pro Zdraví.Euro.cz ministr Leoš Heger.

Odborový svaz vyhlásil stávkovou pohotovost a hrozí demonstracemi. Několikrát jste spolu již jednali, ale k dohodě jste nedospěli. Myslíte si, že je ještě nějaký prostor pro kompromis?

S odbory se setkám dnes odpoledne, protože bude zasedat tripartita pro zdravotnictví a já věřím tomu, že jednání budou pokračovat. Ten prostor se velmi dobře otevřel příslibem pana ministra sociálních věcí Drábka v tom, že bude možno vytvořit speciální tabulku pro zdravotnictví a já se pokusím získat od odborů stanovisko, jak by si tu tabulku představovali. Samozřejmě pořad je ve hře určitá možnost tabulky pro zdravotnictví úplně zrušit. A možná by to bylo pro odbory přijatelnější jako signál, že se nebude hovořit o konkrétním snižování platů a že se to všechno přenechá na jednotlivé zaměstnavatele.

Stále ale hovoříme o snižování platů a na to odboráři nebudou chtít přistoupit…

Je dost pravděpodobné, že odboráři na to nebudou chtít přistoupit. Bohužel se bez toho zřejmě neobejdeme.

Demonstraci ale zřejmě již nezabráníte, další kroky odbory chystají. Hovoří se o masivním odchodu do zahraničí. Počítáte s takovým scénářem?

Je to možné, demonstrace není stávka. Je zde stále dost prostoru k jednání. Změny by měly začít platit až od nového roku. Samozřejmě jejich protesty chápu a mrzí mě, že jsou naštvaní. A to hlavně ti mladí, protože oni do toho zdravotnictví vstupují ještě za nižší platy, než kolik budou brát začínající učitelé. Pokud budou chtít odejít, nikdo jim bránit nemůže. Stále ale doufám, že to tak nebude. Ani ten odchod do zahraničí není příliš jednoduchý.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Heger: Stále je ve hře úplné zrušení tabulek

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger: Stále je ve hře úplné zrušení tabulek

Komentáře

dalších 36 komentářů
MT ad Dr. Jelínek  | 20. 09. 2010 22:45

Takže je potřeba neopakovat staré chyby ! Pamatuju j,ak jsem byl před 10 lety blbej / tak jako většina/ a vymýšlel jak obechcat zákoník práce, abychom mohli sloužit , vydělali si peníze , zajistili chod chod špitálu atd....

MT pro JW  | 20. 09. 2010 22:39

Přesně tak. Nemohu se zbavit dojmu, že současná morální úroveň našich politiků je- rychle si nahrabat, vytunelovat co se dá, a zmizet . Přesně jak to udělal křišťálovej Standa. Jaká je vlastně odpovědnost například gaunera Kalouska ? Zero. Jeho špatné rozhodnutí na něj nijak ,ale opravdu nijak, nedopadnou . I když zcela rozvrátí zdravotnictví, soudy, úřady, policajty co se stane? maximalně jenikdo nezvolí, ale JIm to už bude úplně jedno . Takže máš pravdu- hrubá síla, a možná/???/ se někteří leknou

cfgk pro JW  | 20. 09. 2010 22:21

Víc jak 20 let?Bez urážky:máte pravdu,ale ne tady.Připadámi to,jakobyste přijelsem z nějaké ciziny.Tady může fungovat jebom hrubá síla.Destrukce v jakékoliv podobě.Práce a kvalita se odvést nemusí.Peníze do ZP ano.To je jediný axiom,který tady funguje.A podle toho vše běží.Ještě je tady stáleomyl,že se dá něco dát dohromady.Ne,pouze destrukce.V podstatě to funguje jenom takto:stát...konkrétní jedinci zdravotní daň rabují,zdravotníci pufrují.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné