Přejít na obsah

Heger udělil výroční ceny za práci pro zdravotně postižené

zpět
4.12.2012
Leoš Heger s tulipány od parkinsoniků
zvětšitLeoš Heger s tulipány od parkinsoniků
Autor: archiv

Leoš Heger s tulipány od parkinsoniků | Autor: archiv

 

Výroční cenu ministra zdravotnictví za práci ve prospěch lidí se zdravotním postižením udělil Leoš Heger (TOP 09) fyzioterapeutce Zdeňce Faltýnkové. Cenu ministra zdravotnictví za rozvoj zdravotně sociální péče dal řediteli charitativní organizace Naděje Iljovi Hradeckému, sdělilo dnes ČTK ministerstvo.

„Pan ministr ocenil mimořádné zásluhy Zdeňky Faltýnkové v oblasti péče o osoby po poranění míchy a zásluhy Ilji Hradeckého o osoby bez domova,“ uvedlo v odůvodnění.

Výroční ceny se tradičně předávají na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu při příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který připadá na 3. prosinec. V Česku žije zhruba jeden milion lidí se zdravotním postižením.

Záštitu nad dnešní ceremonií převzali prezident Václav Klaus a arcibiskup pražský Dominik Duka.

Na programu slavnostního večera byl koncert klasické hudby se sólisty klavíristkou Helenou Kukharenko a barytonistou Miroslavem Orságem v doprovodu Komorního orchestru Národního divadla za řízení Petra Vronského. Program uchystala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR.

Ministerstvo uděluje Cenu ministra zdravotnictví za práci ve prospěch občanů se zdravotním postižením od roku 1995, od roku 2000 oceňuje lidi přispívající rozvoji v oblasti zdravotně sociální péče.


Komentovat článek: Heger udělil výroční ceny za práci pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné