Přejít na obsah

Heger: V tom křesle možná dlouho nevydržím

zpět
4.11.2010
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

Když si člověk v posledních dnech promluví s Leošem Hegerem, má pocit, že je tak trochu smířený s tím, že už na ministerstvu zdravotnictví moc dlouho nepobude.

„Jestli tady vydržím, tak budou platy příští rok mou prioritou,“ odpovídá Heger tajemně na to, co chce dělat s hrozícími odchody stovek českých doktorů do zahraničí.

Podobně přitom reaguje i na otázku, jak chce příští rok ve zdravotnictví ušetřit.

„Já se budu snažit, budu-li tady, aby se omezil divoký rozvoj technologií,“ vysvětluje Heger s pochybností o tom, jak dlouho ještě ve svém horkém křesle vydrží útoky jak z konkurenční ODS, tak i z vlastní TOP 09.

Zdravotničtí experti obou pravicových stran Hegerovi vytýkají hlavně to, že za téměř čtyři měsíce ve funkci nepohnul s opravdovou reformou zdravotnictví.

A naopak mu torpédují jeho vlastní návrhy.

Celý článek si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Klíčová slova

Autoři

Petr Vašek, Hospodářské noviny

Komentovat článek: Heger: V tom křesle možná dlouho nevydržím

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger: V tom křesle možná dlouho nevydržím

Komentáře

dalších 13 komentářů
Táňa Prosaďte alespoň zrušení paragrafu Fišerové  | 7. 11. 2010 11:31

Pane ministře, vydržte alespoň do té doby, než se vám podaří zrušit ten nesmyslný zákon poslankyně Fišerové. Troufám si tvrdit, že ten nejvíce zbrzdil české zdravotnictví a způsobil současný chaos a nedostatek peněz ve zdravotnictví.

Dr.Milan HEGER-nekolegiální kolega  | 5. 11. 2010 16:47

Heger svým vystuvaním dává plivance mladím lékařum do tváře a nejen jim....doufejme, že protest mladích lékařů uposlechne a konečně zapne selský rozum... Vono vajíčka se mohou brzo opakovat...Heger byl manažer, ale tedko zaráží to jak se staví proti lékařům...a říká..."jen děte pryč....děte..." tohle je zlej sen!! Češi budeme brečet!!!

MUDr.Richard Kreml Hrozí krysí ksicht  | 5. 11. 2010 12:45

Nejdřív jsem se strašně vytočil, když jsem četl, jakou hošani chystají rošádu. Teď přemýšlím, jestli by to nakonec nebylo dobře, kdyby Heger odešel. Heger je jediný člověk, který může otupit hrot akci Děkujeme, odcházíme. Slušný člověk a zkušený manažer. Proti takovému se blbě vystupuje. Myslím, že nejlíp bude, když tam dají Drábka. S chutí půjdu házet vajíčkama po blbcovi, který z rozhodnutí strany pro velký úspěch přejde z ministerstva práce na zdravotnictví, kancl jako kancl Po takovém plivanci do ksichtu všem zdravotníkům už zvednou zadky i ti, kdo to zatím neměli v úmyslu. Jen tak dál. Drábku, jen kdybys nevěděl - z MZd je to do Vltavy jen kousek a už toho máme fakt dost!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné