Hejtman Bendl ministryni kritizuje

Jedním z největších kritiků ministryně zdravotnictví je středočeský hejtman Petr Bendl. „Na jedné straně říká, že se musí vytvořit síť zdravotnických zařízení, která zohlední rozumný poměr počtu lidí a nemocničních lůžek v jednotlivých oborech. Ve druhé větě říká, že se dlouhodobě nemá nic rušit ani zavírat. To je protimluv a politická lež…“

Jedním z největších kritiků ministryně zdravotnictví je středočeský hejtman Petr Bendl (ODS).

„Paní ministryně na jedné straně říká, že se musí vytvořit síť zdravotnických zařízení, která zohlední rozumný poměr počtu lidí a nemocničních lůžek v jednotlivých oborech. Ve druhé větě říká, že se dlouhodobě nemá nic rušit ani zavírat. To je protimluv a politická lež,“ rozčiluje se Bendl.

„Ve státě, kde je neúměrně velký počet zejména akutních lůžek, znamená stanovení jakéhokoli omezení nutně zánik některých oddělení a s největší pravděpodobností i nemocnic, alespoň v jejich současné podobě.“

Bendl rovněž zpochybňuje odbornost Emmerové: „Hovoří-li paní ministryně o možných úsporách v nákupu léků a dalšího zdravotnického materiálu, objevuje Ameriku.“

Ve „svém“ kraji například již brzy spustí internetový systém, v němž budou nemocnice některé nákupy provádět formou veřejné dražby.

„Způsob dosavadních nákupů, který opravdu v mnoha případech vzbuzuje podezření, je však především dědictvím okresních úřadů, které do roku 2003 kontrolovaly většinu nemocnic, „dodává Bendl.

Středočeši si už před dvěma roky schválili pro zdravotnictví koncepci, kterou ministerstvo celé roky ne a ne dodat. Jako jednu z priorit od té doby mají snižování počtu akutních lůžek, o němž Emmerová nyní hovoří.

Nejvíc ovšem hejtmanovi vadí, že ministryně Emmerová nechystá žádnou velkou reformu zadluženého systému. „Potřebu zásadní změny zdravotního systému zastírá pouze dílčími transformačními kroky,“ kritizuje Emmerovou Bendl. Podle něj za tím stojí opatrnost před blížícími se volbami.

Deníky Bohemia

Hejtman Bendl ministryni kritizuje
Ohodnoťte tento článek!