Přejít na obsah

Hejtman Hašek o lůžkové péči s ministrem

zpět
15.8.2010
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
zvětšitDoc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Autor: ZDN

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. | Autor: ZDN

 

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) představil novopečenému ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi postup prací na koncepci lůžkové péče v kraji.

Podle hejtmana by nová koncepce měla znamenat kvalitnější a efektivnější služby v celém regionu.

„Představili jsme spolu s kolegy plán, na kterém už půldruhého roku pracujeme. Chceme, aby na jižní Moravě existovala jedna síť zařízení, poskytujících lůžkovou zdravotní péči, bez ohledu na to, zda je zřizovatelem jednotlivých zařízení kraj, stát nebo jiný subjekt. Chceme, aby tato síť fungovala jako kompaktní, maximálně efektivní, aby se nepřekrývaly působnosti, jednotlivé odbornosti, abychom společně diskutovali o nákupu a zavádění drahých technologií s ohledem na jejich využití,“ prohlásil Hašek.


Autoři

Právo

Komentovat článek: Hejtman Hašek o lůžkové péči s ministrem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hejtman Hašek o lůžkové péči s ministrem

Komentáře

dalších 7 komentářů
Jiri Wicherek Neboli nechceme konkurenci  | 16. 08. 2010 14:06

Ono je tez proklamovano, ze konkurenci chceme, zaroven vsak plati, ze urcujeme cenu i objem poskytované pece. To je pak ovsem konkurence na h.....

Miroslav Kobsa Neboli nechceme konkurenci  | 16. 08. 2010 10:22

konkurenci určitě chceme, ale je otázka, jak moc konkurenční prostředí dovolí stávající "balík" peněz, protože jak známo, každá soutěžící nemocniční postel si nakonec svého pacienta najde. pokud by v rámci konkurence některé subjekty svojí pozici neudržely a musely by vypadnout z řetezce, tak pak i ta konkurence by se zase nakonec smrskla.

kojot historie  | 15. 08. 2010 21:45

To, že nevíte, pane Máco, o čem mluvím, není příliš vizitkou vaší schopnosti vnímání reality. Nikdo nemusí číst Marxe ( ani Samuelsona), aby pochopil, že to vše kolem nás není žádnej kapitalismus.Chcete-li si mazat med kolem huby, jak je to vše fajn, spetl jste si forum nejspíše vy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné