Přejít na obsah

Hejtman Karlovarského kraje chce přidat zdravotním sestrám

zpět
25.9.2007

Hejtman Karlovarského kraje a člen dozorčí rady Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) Josef Pavel (ODS) přislíbil zdravotním sestrám v této nemocnici, které minulý týden v otevřeném dopise kritizovaly situaci v KKN, navýšení mezd...

v příštím roce o tisíc až patnáct set korun měsíčně.

Situace by se měla řešit komplexně

Podle opozice by se ale situace v KKN měla řešit komplexně, nejenom sliby navýšení mezd střednímu zdravotnickému personálu. „Dlouhodobě se hovoří o tom, že nedostatek středního zdravotnického personálu sužuje naše zdravotnictví minimálně stejně jako nedostatek kvalifikovaných lékařů. Výjimkou není ani Karlovarská krajská nemocnice, spíše naopak. Chci proto prosadit, aby v příštím roce, s respektem k možnostem úhradového systému a hospodaření nemocnice, vzrostly platy sester v krajské nemocnici v průměru o tisíc až patnáct set korun měsíčně,“ uvedl hejtman, který dále ocenil namáhavou práci zdravotních sester.

„Obecně lze s návrhem na navýšení mezd střednímu personálu souhlasit, ale problematika se musí řešit komplexně,“ komentoval opoziční krajský zastupitel Jaroslav Růžička (SNK ED).

„Je to taková odpověď pro odpověď, zvlášť když je příslib podmíněn dobrými hospodářskými výsledky,“ dodal. KKN byla totiž na konci srpna v propadu hospodaření ve výši 52 miliónů. Zdravotní sestry by navýšení mezd uvítaly. „Musí se něco stát, aby tu sestry zůstávaly a neodcházely. Navýšení by bylo pěkné,“ uvedla hlavní sestra karlovarské nemocnice Hana Klusáčková, která ještě ale hejtmanův příslib nečetla.

„Je tam napsáno, že to navýšení má být k základu platu?“ dotazovala se nedůvěřivě.

Předseda dozorčí rady a náměstek hejtmana Petr Horký (ČSSD) chce otázku otevřít na jednání dozorčí rady v úterý 2. října. „Jako dozorčí rada bychom k tomuto návrhu měli mít svůj názor až po tomto jednání,“ dodal.

Na stejném jednání se chce starosta Chebu Jan Svoboda (ODS) rozhodnout, zda zůstane v tomto orgánu KKN.

„Až tam zvážím, co bude pro Cheb lepší,“ uvedl Svoboda, který nechce, aby v Chebu zůstala místo nemocnice jen stanice první pomoci. „Zřejmě ale dozorčí radu opustím, aby mě nahradil někdo objektivní, mimo politiku,“ uzavřel.

Rudolf Voleman, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Hejtman Karlovarského kraje chce přidat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hejtman Karlovarského kraje chce přidat…

Komentáře

další 3 komentáře
Karlovarský Bambula Lež jak věž  | 26. 09. 2007 12:01

Politická proklamace hejtmana pod tlakem okolností minulých měsíců je smradlavá jak dysmikrobielní ANANAS. Nemocnice je uvržená do ztráty desítek mio vlivem předražování zakázek pomocí účelově nastrčených třetích osob, zvýšení platů personálu je podmíněno hospodářskými výsledky. Má snad pan hejtman sestry za analfabetní ANANAS neschopné sčítat jednociferná čísla? V plánu je naopak tlak na snižování platů lékařům, nebo-li další sezóna boxligy LOK vs. Uhelné Sklady je zahájena.

automat zvláštní  | 25. 09. 2007 20:29

patrně někdo prozradil moje telefonní číslo

Voleyman už to vidím  | 25. 09. 2007 20:05

jak se tam ty tisíce sester hrnou. Kdyby přidali namísto 1500 15000, tak se snad některá sestra uvolí dělat tu namáhavou práci a opustí lépe placené místo roznašečky kávy v bistru

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné