Přejít na obsah

Hejtman míní: Krize v nemocnici nebyla

zpět
28.1.2008

I když kvůli vyhrocené situaci v Karlovarské krajské nemocnici vyšly do ulic tisícovky obyvatel, karlovarský hejtman Josef Pavel (ODS) se domnívá, že v nemocnici žádná krize nenastala. "V krajské nemocnici žádná krize není. Máme na mzdy? Máme. Mám čím léčit? Máme. Máme čím v nemocnici svítit? Máme. Já tu tedy krizi nevidím," prohlásil Pavel...

Na to nejprve reagoval opoziční zastupitel Jan Horník (SNKED). „V nemocnici krize asi je už jen proto, že máme nedostatek středního personálu. Podle mých informací schází z tohoto sektoru čtyřicet zaměstnanců. To je strašné číslo. Pacienti se skutečně stali rukojmími, nikoliv však lékařů, ale krajského zastupitelstva,“ ohradil se Horník.

Ředitelka sokolovské nemocnice Věra Procházková na to konto poznamenala, že nedostatek středního personálu nezavinilo vedení krajské nemocnice, ale zákon, který nařizuje sestrám doplnit si vysokoškolské vzdělání. Hejtmanův postoj zaskočil ale také dalšího zastupitele, Josefa Murča (KSČM): „Já tedy nevím, pane hejtmane, ale pokud máte dva až tři tisíce lidí v ulicích, zaměstnanci nemocnic vám dávají výpovědi, které ukládají do úschovy k právníkovi, tak já v tom krizi rozhodně vidím,“ prohlásil.

Pavel se zmohl na několik slov, která zakončil konstatováním: „Krize byla zažehnána.“ Murčo si tak neodpustil malou připomínku. „Vedení kraje říká, že žádná krize nebyla, a najednou je zažehnána?“ podivoval se Murčo.

Mimořádné jednání krajského zastupitelstva, které bylo svoláno právě kvůli vyhrocené situaci v krajské nemocnici, trvalo přes čtyři hodiny. Na jednání padlo převážně z úst opozice přes deset návrhů na usnesení, z nichž většina byla konstruktivní a tedy i logická. Zastupitelé ale přijali pouze dva body, odsouhlasili program jednání a dále vzali pouze na vědomí fakt, že se zdravotníci z nemocnice s vedením krajem dohodli.

Zásadní moment nastal i v případě, kdy zastupitel Horník kritizoval, že opozice neměla žádné informace o optimalizaci lůžkové části. „Vždyť přece máte svého zástupce ve zdravotním výboru, kde se to probíralo. Tak neříkejte, že jste o tom nevěděli,“ ohradil se hejtman Pavel. Horník mu ale oponoval, že to není pravda. „Řešilo se to tam. Můžeme se na to zeptat jeho předsedy,“ reagoval hejtman. Šéf výboru Václav Hanzl (ČSSD) však musel dát za pravdu Horníkovi.

Z průběhu jednání byli zdravotníci, kteří vydrželi až do konce - tedy do půl deváté večer, značně rozladěni. „Hejtman nás nezklamal. Zřejměmámeza prvního muže kraje lháře,“ komentovali dění dva z nich.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Hejtman míní: Krize v nemocnici nebyla

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hejtman míní: Krize v nemocnici nebyla

Komentáře

dalších 8 komentářů
Hejtman žádnou krizi občan KV  | 31. 01. 2008 16:48

A my už nikdy neuvidíme ty ukradené miliony.... To je zajímavé, my nevidíme chybějící miliony, ale vidíme krizi. A on nevidí krizi, možná vidí naopak ty miliony, když je po večerech přepočítává...:-) Možná by si měl pořídit nový brelje, aby líp viděl, ale asi je mu líto dát 30Kč za prohlídku. A nebo se bojí doktorů? Že by mu třeba očař vypích oči? Já bych to možná udělal, kdyby se mi dostal pod ruku.

Přesněěě Re:Re:Krize v karlovarské nemocnici  | 31. 01. 2008 16:43

Přesně tak!!! Nikdo nic neukradl a jde je pak těch 86 milionů? Možná je ukradli ti neexistující Židé...:-) Mám návrh, svedeme to na ně:-)

Lemmy Kilmister Re:Krize v karlovarské nemocnici  | 29. 01. 2008 14:38

Jasně, žádní Židé za války nebyli a stejně tak i Česká zdravotní ve spolupráci s ODS a CSSD politiky+úředníky v karlovarské nemocnici nic neukradla

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné