Přejít na obsah

Hejtman: prodej zámků je nešťastný

zpět
4.3.2008

Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský se včera sešel se starosty tří obcí Mikroregionu Krnovsko, ve kterých ministerstvo zdravotnictví ukvapeně a za podivných okolností prodává zámky. Na schůzku s hejtmanem přišla starostka Slezských Rudoltic Martina Jalamasová, Dívčího Hradu Božena Mruzíková a také starosta Brantic Vlastimil Machů. Přišli hejtmana kraje požádat, aby podpořil jejich stanovisko při vyjednávání s ministerstvem...

o zastavení procesu prodeje zámků v jejich obcích. „S ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem jsem téma prodeje zámků už několikrát probíral,“ ujistil starosty hejtman Tošenovský. „Obrátili jste se na mě až ve chvíli, kdy už je o všem rozhodnuto. Já sám jsem o záměru ministerstva zdravotnictví dříve nevěděl. Ministerstvo totiž nemá povinnost informovat kraje o prodeji objektů ve svém vlastnictví. Bohužel nemám žádný nástroj, jak ministerstvo přesvědčit, aby od záměru odstoupilo. V mých silách není nic jiného než osobní přímluva u ministra, což jsem opakovaně učinil. Kroky, které ministerstvo zdravotnictví podniklo, rozhodně nepovažuji za šťastné,“ sdělil hejtman Tošenovský starostům. Doporučil jim, aby se na základě usnesení svých zastupitelstev obrátili s požadavkem na revizi celého postupu znovu na ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo financí nebo přímo na vládu. Podezřelá je nízká cena zámků i to, že je kupuje realitka založená necelé tři měsíce před privatizací.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionlní deník

Komentovat článek: Hejtman: prodej zámků je nešťastný

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hejtman: prodej zámků je nešťastný

Komentáře

další 3 komentáře
Milan Re:hejtman !!!  | 4. 03. 2008 18:00

Vůbec se Vám nesměju.Já návrat k socialismu a znárodnění nechci.Ale politika ODS, která otvírá sociál. nůžky,vede ve společnosti k nárustu pocitu nespravedlnosti, skutečně vede k tomu, že spousta lidí, kteří by to jinak ani neřekli, řeknou to co píšete.Ačkoli mobilizovali proti komunistům, tak svou politikou je vpodstatě podporují-komunisti výrazně posílí.ODS totiž svou extremní politikou otvírá prostor pro radikálnější řešení-a to je chyba.Lidi jsou nasraní, nespokojení a te´d jsem se vrátil z Moravy a překvapilo mě kolik i relativně mladých lidí řeklo, to co teď Vy- z nasranosti. Ale věřte mi jsou mnohem lepší cesty pro naší společnost-podívejme se na politiku ve Švýcarsku, Skandinávii...

on nevedel a nemohl. hejtman !!!  | 4. 03. 2008 16:16

proste ta Sv.Ine v tom jede taky. Vy se mi budete smat, ale vychodisko je snad uz jen revoluce a znarodneni majetku. To jsem pred 20 lety netusil, ze tohle jednou budu psat.

Milan Prachy hned a za každou cenu.  | 4. 03. 2008 10:23

trochu z jiného pohledu, protože samotné okolnosti prodoje jsou komentované dost-zapla´t Pán bůh. To přeci není majetek MZ, je to majetek státní a MZ ho má ve správě a má povinnost s tím dle toho nakládat.Takže co bude s tou kterou budovou, když to získá ona kyperská firma? to nikde nezaznělo-přitom to je podstatná věc z hlediska správy(byť již nepřímé) tohoto majetku. U obcí byly zcela konkrétní plány s tou kterou budovou, včetně využití dotací z EU- ano to je správné využití a přenesená správa tohoto majetku. Ale co zamýšlí kyperská firma, jak to bude spravovat? pane Julínku to není Váš majetek, je to majetek státu, jak je toto zajištěno?Totiž správným využitím majetku budou přínosy pro českou společnost vyšší(po ekonomické i společenké stránce, z dlouhodobého pohledu- je na to nějaká prosperitní studie?), než jednorázovým prodejem byť za 100 mil.bez nějaké další vize.Je opravdu prodej kyperské firmě z tohoto pohledu výhodnější, než realizace projektů dotčených měst?Chápu prodej, pokud by nebyla jiná alternativa, ale tady je a dle mého názoru výhodnější(a to ještě nyní neberu v potaz samotné okolnosti prodeje).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné