Přejít na obsah

Hejtman Rath: Odstupné řediteli považuji za vyloženou drzost

zpět
9.1.2009

Plány na rozšíření a rekonstrukci nemocnice. I to probíral středočeský hejtman david Rath s novým ředitelem Nemocnice Rudolfa a Stefanie (NRS) Miličem Řepou při své první oficiální návštěvě Benešova. "Daleko překvapivější však byly pro hejtmana informace o současné ekonomické situaci benešovského zdravotnického zařízení," uvedla mluvčí kraje Berill Mascheková...

„Nemocnice loni hospodařila podle předběžných čísel se ztrátou šedesáti milionů, což je pro mě úplně šokující informace,“ řekl hejtman s tím, že zařízení navíc dostalo padesátimilionovou dotaci od kraje, má úvěr 19 milionů. „Reálná ztráta je tak téměř sto třicet milionů korun,“ dodal Rath a připomněl, že nedávné zjištění, že si bývalý management nemocnice, ředitel a jeho tři náměstci, loni vyplatili odstupné téměř šest milionů korun, považuje za vyloženou drzost vůči zaměstnancům. „Včetně odvodů to totiž pro nemocnici znamenalo zátěž sedm až osm milionů korun,“ sdělila Mascheková. Zdravotnický personál NRS Rath ujistil, že nepříznivou ekonomickou situaci zaměstnanci nemocnice na platech nepocítí. Důvodem je i udržení kvalitních lidí v nemocnici, která se už nyní potýká s podstavem deseti lékařů a 36 zdravotních sester. Hejtman na setkání také uvedl, že by rád v co nejbližší době převedl všechny krajské nemocnice z akciovek na neziskové organizace. „Nyní, během ledna či února, podá kraj žádost na převedení ministerstvu zdravotnictví. To má třicetidenní lhůtu na posouzení a k vyjádření. Pokud půjde vše hladce mohly by být převedeny na neziskové organizace již v polovině roku.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Hejtman Rath: Odstupné řediteli považuji za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hejtman Rath: Odstupné řediteli považuji za…

Komentáře

dalších 24 komentářů
Jiri Wicherek Re:Re:Re:Řešení  | 12. 01. 2009 23:24

Hmmm, a co takhle konecne prijeti zakonu, umoznujicich konkurenci zdrav. zarizeni - kvalitou, dostupnosti, cenou... temito ZZ poskytovanych sluzeb? Zakonu, dle kterych by melo byt tem ZZ celkem lhostejne, u ktere ZP je nem. pojisten, se kterou ZP ma nemocny uzavrenu pojistnou smlouvu. Pokud vim, navrhy takovych zakonu do parlamentu t.č. nepůjdou, ba ani nemely jit.

Roman Flašar Re:Re:Řešení  | 12. 01. 2009 09:09

Odpověděl jsem výše - stále chybí dostatečná konkurence. Ale na druhé straně nevím nic o tom, že by zadlužený Agel musel být dotován z krajských rozpočtů.

Roman Flašar Re:Re:Řešení  | 12. 01. 2009 09:05

Asi souhlas, důvodem je ale to že jim chybí opravdová konkurence a legislativa. To jsou ty zákony, které bohužel do parlamentu t.č. nepůjdou. K tomu je potřeba konkurence pojišťoven, regulace cestou pacientů (pojistné plány, vyšší spoluúčast ...). Ještě jednu poznámku si dovolím. I kdyby došlo k vytunelování soukromé nemocnice, tak to bude naposledy. Na rozdíl od státní nemocnice, která se oddluží a přijde nový "ředitel". No a tak se to opakuje každé 4 roky. Jistě exitují vyjímky, ale ty pouze potvrzují pravidlo - no a těm bych tu nemocnici dal i zadarmo.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné