Hejtmani budou jednat s ministry o zdravotnických poplatcích

Titulní obrázek

Hejtmani dnes budou jednat o zdravotnických poplatcích. Na jednání v Telči se sejdou s ministrem vnitra Ivanem Langrem (ODS), který má za vládu prověřit, zda kraje odpouštěním poplatků lidem v krajských nemocnicích neškodí krajskému majetku…

Podle předsedy Asociace krajů a jihomoravského hejtmana Michala Haška však kraje i přes prověrku z ministerstva vnitra budou v praxi pokračovat. Hašek to řekl ČTK.

Podle Haška jsou hejtmani přesvědčeni, že kraje kontrolu z ministerstva vnitra ustojí. Podobnou strategii podle něj zvolilo už ministerstvo financí, které proplácení přezkoumávalo po daňové stránce. „Už svou snahu odpískalo,“ řekl hejtman.

Na jednání přijede i ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová, což Hašek ocenil. Hejtmani s ní chtějí diskutovat o podobě regionálního zdravotnictví. Filipiová ČTK řekla, že u tématu proplácení zdravotnických poplatků může být ministerstvo zdravotnictví spíš pozorovatelem či moderátorem diskuse. Kontrolní pravomoci mají podle ní pojišťovny a také ministerstvo vnitra. Má konat v případě, že se se státním majetkem nehospodaří správně, uvedla Filipiová.

ČTK

Hejtmani budou jednat s ministry o zdravotnických poplatcích
Ohodnoťte tento článek!