Přejít na obsah

Hejtmani budou jednat s ministry o zdravotnických poplatcích

zpět
13.3.2009

Hejtmani dnes budou jednat o zdravotnických poplatcích. Na jednání v Telči se sejdou s ministrem vnitra Ivanem Langrem (ODS), který má za vládu prověřit, zda kraje odpouštěním poplatků lidem v krajských nemocnicích neškodí krajskému majetku...

Podle předsedy Asociace krajů a jihomoravského hejtmana Michala Haška však kraje i přes prověrku z ministerstva vnitra budou v praxi pokračovat. Hašek to řekl ČTK.

Podle Haška jsou hejtmani přesvědčeni, že kraje kontrolu z ministerstva vnitra ustojí. Podobnou strategii podle něj zvolilo už ministerstvo financí, které proplácení přezkoumávalo po daňové stránce. „Už svou snahu odpískalo,“ řekl hejtman.

Na jednání přijede i ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová, což Hašek ocenil. Hejtmani s ní chtějí diskutovat o podobě regionálního zdravotnictví. Filipiová ČTK řekla, že u tématu proplácení zdravotnických poplatků může být ministerstvo zdravotnictví spíš pozorovatelem či moderátorem diskuse. Kontrolní pravomoci mají podle ní pojišťovny a také ministerstvo vnitra. Má konat v případě, že se se státním majetkem nehospodaří správně, uvedla Filipiová.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Hejtmani budou jednat s ministry o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Hejtmani budou jednat s ministry o…

Komentáře

další 2 komentáře
Vampír Re:domluva s porušiteli zákonů  | 15. 03. 2009 23:36

Já myslim, že to bude spíš nějaký židozednářský spolčení, vždyť Dráth má prej židovský předky...

bv domluva s porušiteli zákonů  | 13. 03. 2009 12:17

Hejtmani budou jednat s ministry o zdravotnických poplatcích - to je asi poprosí o dotace pro svoji protizákonnou činnost, ne? Nebo se nějak pěkně se domluví, aby se zákon přizpůsobil jejich představě, to je zřejmé. Jinak jim ..." dají pěstí do nosu"...(David Rath).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné