Přejít na obsah

Hejtmany a ministra čeká v Brně jednání o lékařských výpovědích

zpět
14.1.2011
jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) dnes s hejtmany bude v Brně jednat o situaci ve zdravotnictví. Budou řešit, jak nemocnice v ČR zajistí péči o potřebné, pokud od března nepřijde do práce 3772 nemocničních lékařů.

Doktoři dali výpovědi, jak je k tomu vybídla odborářská akce Děkujeme, odcházíme, a chtějí vyšší platy. Jihomoravský hejtman Michal Hašek chce s ministrem probrat i systémové změny krajského zdravotnictví. Bez nich prý není možné dosáhnout větších úspor a zdravotníkům přilepšit.

Hašek odhadl, že když se naplní koncepce jihomoravského zdravotnictví, jak ji pro kraj vytvořili odborníci, může se ušetřit pět až deset procent nákladů. Vyžadovalo by to například, aby se ve všech nemocnicích nedělalo široké spektrum zákroků, ale zařízení si práci rozdělila.

Přednost by podle hejtmana měly dostat nemocnice, kde daný typ operace dělají levně. Nevyužitou kapacitu mají nemocnice v akutních lůžkách. Naopak je málo míst v rehabilitační péči i léčebnách dlouhodobě nemocných.

Hejtman chce od ministra záruky, že na proměnách se budou podílet i velké fakultní nemocnice i další zařízení spadající pod ministerstvo. V kraji je kolem 10.000 nemocničních lůžek a jen třetina připadá na krajské nemocnice.


Komentovat článek: Hejtmany a ministra čeká v Brně jednání o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Hejtmany a ministra čeká v Brně jednání o…

Komentáře

další 2 komentáře
MUDr Jiří Kilian Haškovo sociální inženýrství  | 14. 01. 2011 16:32

mýlíte se, to je vynikající způsob, jak z pojištovny dostat více peněz za jednoho pacienta, pokud jste holding nebo jeden podnik. Si vemte, že pacient , kterého v jedné nemocnici řeší v ohledu na jeho problém interní, chirurgický a třeba ortopedický, přinese peníze za jednu hospitalisaci. Kdy ž se jedno udělá tam, druhé jinde a třetí onde, jsou to tři hspitalisace, aniž by to zvýšilo náklady, zvýší to příjem. Když takto postupje jen někdo, vydělá, kdyby všichni, dojde k nedostatku =úeněz pro všechny.

challenger Haškovo sociální inženýrství  | 14. 01. 2011 13:42

Jakože appendix budou dělat jenom ve Znojmě, pneumonie se budou léčit jen ve Vyškově? To je zase nějaká socanská bejkárna, která nebude fungovat, hehe....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné