Přejít na obsah

Hlavní hygienik Vít má prasečí chřipku

zpět
2.2.2010
michael vít
zvětšitmichael vítZdroj: www.mzcr.cz

michael vít | Zdroj: www.mzcr.cz

 

Hlavní hygienik ČR doktor Michael Vít dostal prasečí chřipku a léčí se doma. "Skutečně mě postihla. Mám svalové potíže, bolí mi hlava, prostě všechny příznaky chřipky. A protože 95 procent populace má letos prasečí chřipku, jsem naprosto přesvědčen, že jsem ji dostal i já," řekl Právu v úterý.

Vít se přitom loni nechal očkovat proti sezónní chřipce. Přesto ale dostal prasečí. „Už tehdy jsme říkali, a to platí dodnes, že vakcína proti sezónní chřipce nechrání proti prasečí. Já jsem toho živým důkazem,“ řekl Vít.

V nejbližších dnech měl být očkován proti prasečí chřipce. K tomu už ale zřejmě nedojde. „V tuto chvíli to pro mne nemá význam, protože organismus si určité protilátky proděláním prasečí chřipky vytvoří. Nemám jiná onemocnění, a tak věřím, že do týdne budu fit,“ soudí Vít.

Právě na něm je nyní dost velká odpovědnost. Vláda totiž řekla, že Vít musí rozhodnout, zda se mimořádně povinně budou očkovat proti prasečí chřipce vojáci, hasiči, policisté, plynaři, zdravotníci, prostě lidé potřební pro chod státu.

Má jich být asi 200 tisíc. A protože prezident Václav Klaus takovéto očkování nazval omezením svobody člověka, je jasné, že hodně lidí bude mnohem víc zvažovat, zda se dá očkovat nebo ne.


Autoři

Václav Pergl, Právo

Komentovat článek: Hlavní hygienik Vít má prasečí chřipku

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hlavní hygienik Vít má prasečí chřipku

Komentáře

dalších 16 komentářů
Kony Hmmm  | 3. 02. 2010 09:44

Ano,evidentně se jak uličník hodil marod.Je zde ovšem otázka zneužití DPN -dávek,event,.zneužití lékařské péče.Nádherné.Kdyby se neblížil New Order a nebyl zde od farmafierem tunel století,tak se bavím.

mkortusova Dopis hlavnímu hygienikovi  | 3. 02. 2010 08:01

Vážený pane MUDr. Víte, Ph.D., pokud jste stále ještě mezi živými a neskonal jste na tu strašlivou prasečí chorobu, vyzýváme Vás, abyste se nechal otestovat na přítomnost viru A H1N1. Jako slovutnému odborníkovi Vám snad nemusíme vysvětlovat obsah pojmu „Evidence Based Medicine “. Každoročně od podzimu do jara probíhá v naší republice sledování výskytu viróz, nyní jsou hlášena podezření na prasečí chřipku dle algoritmu „ je mu blbě a má horečku, co kdyby to byla prasečí?“ Pokud Vaše statistiky vycházejí z takovýchto hlášení, zcela jistě nelze hovořit o exaktní vědecké analýze, ale spíše o hochštaplerství. V každém případě oproti jiným rokům zaznamenáváme ve svých praxích a na LSPP mimořádně nízký výskyt chřipkovitých onemocnění. I kdyby 95% těchto nemocných ( 95 % populace byl jistě přehmat, ale ve Vašem momentálně těžkém stavu lze toto jistě omluvit) bylo na vrub prasečí chřipky, jedná se o anekdotická čísla. V říjnu r. 2009 jste veřejně deklaroval v pořadu „Máte slovo“ na ČT 1, že nikoho k vakcinaci nebudete nutit. Pokud byste se nyní na základě výše uvedených pseudodat rozhodl vyhlásit pandemii v ČR, což by bylo signálem pro povinné očkování vybraných skupin obyvatel, budeme nuceni podat na Vás žalobu pro porušení základních lidských práv a svobod, a to nejen k našim loutkovým soudům, ale především k Evropskému soudu pro lidská práva. S přáním dokonalého uzdravení za občanské sdružení „Sebeobrana lékařů – za kvalitní medicínu“ MUDr. Maria Kortusová

sestra Hmmm  | 2. 02. 2010 21:15

Dělá si z lidí srandu,proč po něm nechcou krevní testy,aby dokázal.že má skutečně pr,chř.Přece není možné,aby se z toho vyvlíknul a zbytek musel být povinně očkován.Jsem přesvědčená,že simuluje,tak s tím něco ,kdo jste kompetentní udělejte!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné