Přejít na obsah

Hlavní líčení s Dbalým nezačalo, lékař poslal soudu neschopenku

zpět
23.5.2017
soud, spravedlnost, zákony
zvětšitsoud, spravedlnost, zákonyZdroj: Shutterstock

soud, spravedlnost, zákony | Zdroj: Shutterstock

 

Hlavní líčení ve druhé korupční kauze bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého dnes oproti očekávání nezačalo. Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci sdělila, že obžalovaný zaslal neschopenku.

Předsedkyně senátu Hana Hrnčířová původně plánovala hlavní líčení na celý týden, po Dbalého omluvence musela zrušit všechny termíny. Nové datum jednání zatím nestanovila, podle mluvčí tak učiní v brzké době.
Dbalý čelí v souvislosti se zakázkami nemocnice obžalobě z přijímání úplatků, porušení povinnosti při správě cizího majetku, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

Nezákonným uzavíráním smluv na poskytování právních či konzultačních služeb si údajně na úplatcích přišel na 12 milionů korun. V případě prokázání viny mu hrozí až dvanáctileté vězení. Lékař už stanul před soudem kvůli jiným nemocničním zakázkám, při jejichž zadávání prý na úplatcích získal přes 27 milionů korun. Svou vinu popřel, rozsudek zatím nepadl. Obviněn je ještě ve třetí větvi kauzy, která se před soud doposud nedostala.


Komentovat článek: Hlavní líčení s Dbalým nezačalo, lékař poslal…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné