Přejít na obsah

Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice zhruba 1,6 milionu Kč

zpět
14.3.2017
pohotovost
zvětšitpohotovostZdroj: archiv

pohotovost | Zdroj: archiv

 

Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice zhruba 1,607 milionu korun. Peníze jsou určeny na nákup přístrojů a modernizaci lékařské pohotovostní služby. Přidělení peněz schválili pražští radní. Pražské pohotovosti loni ošetřily 140.788 pacientů, což je o několik stovek lidí víc než předloni.

V Praze byla loni pohotovost na sedmi místech a město na její provoz vyčlenilo 20,5 milionu korun.

Nejvíce peněz dostane Fakultní nemocnici v Motole. Na koupi ultrazvukového přenosného přístroje, dvě sondy, EKG a infuzní pumpy dostane přes 700.000 korun. Přístroje pomohou zajistit rychlejší diagnostiku a zrychlí a zkvalitní péči.

Ústřední vojenská nemocnice z poskytnuté dotace zakoupí přístroj pro záznam a přenos EKG za 150.000 korun. Nemocnice Na Bulovce si pořídí streptest pro rychlou diagnostiku streptokokové infekce, ultrazvukový přístroj pro akutní diagnostiku a alkoholtester.

Nové vybavení si pořídí také Thomayerova nemocnice, která zakoupí diagnostický přístroj, analyzátor moči nebo EKG za 120.000 Kč. Zaplatí z nich rovněž žaluzie do ambulancí na pohotovosti.

Pohotovost v Praze funguje ve čtyřech fakultních nemocnicích a dále pak v Thomayerově nemocnici, Nemocnici Na Bulovce a Městské poliklinice Praha. Nejčastěji přijímala pacienty nemocnice v Motole, s bolavými zuby se lidé vydávali nejčastěji do Městské polikliniky Praha.


Komentovat článek: Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice…

Komentáře

1 komentář
Jana Další pohotovosti  | 14. 03. 2017 20:37

stále píšete o pražských pohotovostech, ono kromě fakultních jsou i soukromé, které také ošetří všechny pacienty na pojišťovnu. Poliklinika Plaňanská, Prosek, Šustova.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné