HN: Bývalá šéfka VZP Musílková tvrdí, že Paroubek jí vyhrožoval

Titulní obrázek

Bývalá ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Jiřina Musílková tvrdí, že bývalý premiér Jiří Paroubek (ČSSD) jí před rokem při vyjednávání o finanční situaci VZP na schůzce mezi čtyřma očima otevřeně vyhrožoval. Píší to Hospodářské noviny (HN). Paroubek podle nich slova Musílkové odmítl…

Praha –

Událost se měla stát při jednání v Kramářově vile loni 21. listopadu, tedy 11 dní po uvalení nucené správy na VZP a den předtím, než začala o situaci ve VZP bouřlivě jednat Poslanecká sněmovna. „Expremiér mi řekl, že pokud neodstoupím, budou na mě a na firmu házet hnůj. Že si na to prý za šest měsíců nikdo ani nevzpomene,“ popsala bývalá šéfka VZP.

Řekla, že hned po jednání se s údajnými vyhrůžkami Paroubka svěřila členovi správní rady a generálnímu řediteli Svazu dopravy Zdeňku Liškovi, který slova Musílkové potvrdil. „Potkali jsme se náhodou v Paláci Flóra. Paní Musílková byla tehdy hodně rozčílená,“ vzpomíná Liška.

Slova Musílkové o nátlaku Paroubka potvrzuje i její tehdejší mluvčí Jiří Suttner. „Na schůzce jsem s nimi nebyl, ale jako bývalý tiskový mluvčí tuto informaci mám. Paní Musílková mi ji řekla těsně po jednání,“ řekl Suttner, který i takto tvrdé obvinění své bývalé šéfce věří. „Nepamatuji si, že by mně někdy paní Musílková lhala,“ dodal.

Paroubek ale jakýkoli nátlak na bývalou šéfku VZP odmítá. Ačkoli spolu s tehdejším ministrem zdravotnictví Davidem Rathem téměř každý den po uvalení nucené správy vyzývali Musílkovou k odchodu z funkce, žádné výhrůžky prý na schůzce nepadly. „Je to nehorázná pomluva. Ukazuje to, kam až paní Musílková dokáže klesnout. Je mi jí líto,“ sdělil HN. Více se ale ke zmiňované schůzce s Musílkovou nechtěl vyjadřovat.

HN poukázaly na to, že den po schůzce Musílkové s Paroubkem podrobil ve sněmovně bývalou šéfku VZP zdrcující kritice tehdejší ministr zdravotnictví Rath. Několik dní poté začali lidé z ČSSD i z ministerstva zdravotnictví chrlit do médií zprávy o tom, že Musílková uzavírala nevýhodné smlouvy na nákup léků nebo že poskytovala vybraným nemocnicím lukrativní smlouvy, píší HN.

Záhadou podle HN zůstává, proč přišla Musílková s obviněním Paroubka až rok po uvalení nucené správy na VZP. Říká, že tehdy měla jiné starosti. Navíc by prý v tehdejší atmosféře podobné obvinění nikdo nezveřejnil. „Možná jsem to měla udělat, ale v tehdejší náladě by se tím stejně nikdo nezabýval,“ myslí si Musílková.

ČTK, HN

HN: Bývalá šéfka VZP Musílková tvrdí, že Paroubek jí vyhrožoval
Ohodnoťte tento článek!