HN: Julínek vybral tři nové ředitele nemocnic

Titulní obrázek

Ministr zdravotnictví našel náhradu za šéfy tří fakultních nemocnic. Novým ředitelem Thomayerovy nemocnice se stane Karel Filip, jako šéf vinohradské nemocnice nastoupí Marek Zeman a Fakultní nemocnici v Olomouci bude vládnout Radomír Maráček…

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) našel po více než dvou měsících náhradu za šéfy tří fakultních nemocnic. Novým ředitelem Thomayerovy nemocnice se od začátku června stane Karel Filip, už toto pondělí nastoupí jako šéf vinohradské nemocnice Marek Zeman a Fakultní nemocnici v Olomouci bude od poloviny července vládnout Radomír Maráček. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

„Všichni kandidáti vyhráli poměrně jednoznačně. Čekáme od nich větší zodpovědnost a zlepšení hospodaření,“ řekl HN náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr, který má nemocnice na starosti.

Třemi zmíněnými fakultními nemocnicemi ročně projde více než 7,5 miliardy korun. Předešlé šéfy těchto zdravotnických zařízení Julínek odvolal kvůli špatnému hospodaření.

Filip v minulosti vedl pražský IKEM, Zeman ve vinohradské nemocnici od začátku března působil jako prozatímní ředitel. Podle deníku je největším překvapením jmenování Maráčka, který až dosud řídil Vítkovickou nemocnici, jež patří ocelářskému magnátovi Tomáši Chrenkovi. Jeho skupina Agel, která na střední a severní Moravě provozuje sedm nemocnic, je olomoucké fakultní největším konkurentem. Maráček uvedl, že svého bývalého zaměstnavatele v žádném případě zvýhodňovat nebude.

ČTK

HN: Julínek vybral tři nové ředitele nemocnic
Ohodnoťte tento článek!