Přejít na obsah

HN: Ministr vnitra Pecina chce krajům zakázat proplácení poplatků

zpět
13.8.2009

Ministr vnitra Martin Pecina chce krajům zakázat proplácení poplatků. Podle Peciny totiž kraje nevybíráním poplatků porušují zákon. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Hejtmani se proti Pecinovu rozhodnutí hodlají bránit, uvedly HN...

„Poslal jsem hejtmanům dopis, ve kterém je upozorňuji, že nedodržují při vybírání poplatků zákon. Do konce srpna se mají k našim výhradám vyjádřit,“ řekl HN Pecina. Jestli hejtmani nezačnou poplatky vybírat nebo radikálně nezmění způsob jejich vracení, tak je k tomu ministr prý donutí. „Pokud kraje nezačnou dodržovat v otázce vybírání poplatků zákon, tak jim zrušíme usnesení jejich krajských zastupitelstev, která krajům umožňují poplatky pacientům proplácet,“ uvedl ministr.

Ministerstvo vnitra může zrušit jakékoli krajské usnesení a kraje musí jeho rozhodnutí do 60 dní splnit. Pak se sice mohou kraje bránit u soudu, ale než padne verdikt, musí rozhodnutí Peciny respektovat.

HN připomínají, že Pecina, kterého vlády nominovala ČSSD, chce zrušit proplácení poplatků, i když zřejmě právě poplatky vyhrály sociální demokracii loňské krajské volby.

Hejtmani z ČSSD se proti Pecinovu rozhodnutí chtějí ohradit. „Pokud nám ministerstvo zakáže poplatky proplácet, obrátíme se na soud. Trváme na tom, že proplácením poplatků žádný zákon neporušujeme,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. „Určitě se budeme bránit. Argumenty ministra vnitra se nám totiž zdají být chabé,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Bývalý ministr vnitra a místopředseda ODS Ivan Langer HN řekl, že ministerstvo vnitra rozhodlo o tom, že kraje porušují zákon, ještě za jeho působení. Pecinu kritizuje, že měl proplácení poplatků zakázat už dávno.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: HN: Ministr vnitra Pecina chce krajům zakázat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku HN: Ministr vnitra Pecina chce krajům zakázat…

Komentáře

dalších 10 komentářů
Rudý Baron Socanské šmé  | 14. 08. 2009 09:58

na voliče, nic jiného. Ve skutečnosti samozřejmě poplatky nechtěli nikdy platit, ale drtivé vítězství jim toho černého Petra nechalo a stojí je to teď kupu peněz a kluci neví jak z toho ven. Takže pověříme ministra, kterého máme na výplatní listině, aby nám platit zakázal. A co my chudáci máme dělat, když nám to Pecina zakázal? My bychom platit chtěli, ale nejde to... Prostě jen další z bolševických slibů jde do kytek, ale na to bychom už od osmačtyřicátého měli být zvyklí.

BLB Re:Re:To se máme na co těšit!  | 14. 08. 2009 07:58

Koalice ODS a ČSSD již jednou v opoziční smlouvě Václava Klause s Milošem Zemanem byla zdrojem bahna v podobě korupce, protekce, usurpování soudní moci, prorůstání organizovaného zločinu do politických struktur...

BLB Re:Pokud chci něco udělat, tak to udělám, a nekecám kolem toho!  | 14. 08. 2009 07:53

Věděl jsem, že jde jen o prázdné řeči!!! Už změnil rétoriku!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné