Přejít na obsah

HN: Podle Ratha má u lékaře platit třetina bohatších

zpět
22.6.2007

Hospodářské noviny uvádí, že stínový ministr zdravotnictví David Rath vůbec poprvé od svého vstupu do ČSSD připustil, že by někteří lidé v ČR měli platit u lékaře, a to ti s vyššími přijmy...

Hospodářské noviny uvádí, že stínový ministr zdravotnictví David Rath vůbec poprvé od svého vstupu do ČSSD připustil, že by někteří lidé v ČR měli platit u lékaře. „Já si stojím za tím, i když lidé v sociální demokracii to neradi slyší, že lidé, kteří vydělávají průměrný a nadprůměrný plat, nechť u toho doktora platí nějakých deset procent z ceny jeho výkonu,“ uvedl Rath v rozhovoru pro HN. Lidé s průměrnými a nadprůměrnými platy, tedy minimálně 20 400 kč měsíčně by podle Ratha při běžných vyšetřeních měli platit. Závažné operace by i nadále platila pojišťovna. „Nemůžete chtít deset procent za transplantaci, která stojí třeba milion, ale u běžných vyšetření je požadovat můžete. Například komplexní vyšetření stojí kolem 600 korun, takže člověk by zaplatil 60 korun,“ uvedl Rath pro HN. Zároveň také odmítá doplatky u dětí a důchodců.

Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: HN: Podle Ratha má u lékaře platit třetina…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku HN: Podle Ratha má u lékaře platit třetina…

Komentáře

dalších 22 komentářů
skeptik sláva  | 26. 06. 2007 10:20

úžasné, konečně čtu taky něco od kolegů, pro které nejsou ex odborářští bossové vzory. tu diskusi by měli otisknout v tempusu.

Jan Müller Rath  | 25. 06. 2007 08:40

Myslím,že tímto návrhem se soudruh Rath skutečně zviditelnil.Je třeba trestat úspěšné a pracovité,ti co se válí u televize a nechodí do práce je třeba podporovat.Stále více jsem přesvědčen,že poslanec Rath dostává velmi mnoho prostoru v médiích byt je obyčejný navíc demagogický poslanec.

František Hastík K dr.Flašarovi.  | 25. 06. 2007 08:27

Díval jsem se na vaši reformu. Mám doma staré noviny z období 17.listopadu 1989. Zatímco mlátili studenty na Národní třídě, zasedal ÚV KSČ a jeho závěrečné usnesení, podrobně popsané v novinách, rýsovalo šťastnou budoucnost naší socialistické republiky. Vaše reforma mi ho moc připomíná.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné