Přejít na obsah

Hnutí Doktoři prozatím karlovarskou krajskou koalici neopustí

zpět
16.11.2009
jednání
zvětšitjednáníZdroj: www.ajaprivatejets.com

jednání | Zdroj: www.ajaprivatejets.com

 

Zastupitelé z hnutí Doktoři za uzdravení společnosti (Doktoři) prozatím setrvají v krajské koalici, kterou tvoří spolu s ČSSD a KSČM. O možnosti z koalice odejít sice jednali, avšak nedošli k definitivnímu rozhodnutí.

Sejít se proto chtějí ještě jednou ve středu a poté své stanovisko zveřejní. Vyloučeno údajně není smírčí řízení. ČTK to řekl člen hnutí Dalibor Stach.

Setkání zástupců Doktorů bylo reakcí na kritiku koaličních partnerů, kteří se sešli v uplynulém týdnu a vyzvali k výměně radní pro zdravotnictví Bereniky Podzemské (Doktoři). Hnutí Doktoři se ovšem této schůzky nezúčastnilo.

„Naše rozhodnutí jsme odložili do středy, protože dnes kvůli nemoci chyběla radní Podzemská. A bez ní se nemůže dojít k závěru. Máme připraveno několik závažných témat, která chceme s ČSSD a KSČM projednat,“ uvedl Stach.

Důvodem pro roztržku v koalici je podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) neplnění usnesení krajského zastupitelstva.

„Ztrácí se vzájemná důvěra, není komunikace mezi radní a generálním ředitelem krajské nemocnice,“ uvedl hejtman. Podle něj měla radní Podzemská rok na to, aby zlepšila stav krajských nemocnic, ale to se podle hejtmana příliš neprojevilo.

Ztrácí se vzájemná důvěra, není komunikace mezi radní a generálním ředitelem krajské nemocnice

Pokud by se Doktoři s ČSSD a KSČM na další spolupráci nedohodli, zřejmě se koalice v Karlovarském kraji v současné podobě rozpadne. To připustil i hejtman Novotný. Přesto by ale i zastupitelé ČSSD a KSČM měli v zastupitelstvu většinu 24 ze 45 křesel. Doktoři mají čtyři křesla.


Autoři

ČTK

Související články

13.11. ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské
10 příspěvků
11.11. Koalici v Karlovarském kraji hrozí rozpad kvůli zdravotnictví Koalici v Karlovarském kraji hrozí rozpad kvůli zdravotnictví
14 příspěvků

Komentovat článek: Hnutí Doktoři prozatím karlovarskou krajskou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hnutí Doktoři prozatím karlovarskou krajskou…

Komentáře

dalších 9 komentářů
znalý stavu Hmmm,  | 16. 11. 2009 19:12

Žádné představy neměli, jen chuť jít za mocí.Tak je třeba se udržet i za cenu, že už tak těžce zkoušející zdravotnictví v kraji zničí úplně.Možná je to dobře, na zelené louce se buduje nejlépe.

znalý stavu politická schizofrenie  | 16. 11. 2009 19:08

Ono to není schíza, je to naprosto jasné.Doktůrci se chytli korýtka a mlaskali.Viz například ta koncepce antikoncepce a miliony za ní do jejich kapsiček.Za nic.Už je tam nechce vůbec nikdo.Zmatek, nepořádek,korupce byl a je jejich způsob jednání.Kecy ale odpovědnost ne.Naprostý diletantismus a naivita.A protože byli zvyklí si vše vyřvat,zkouší to dál.Nátlak, vyhrožování,udávání a pomlouvání.Ale ono to nefunguje.Oranžovorudí se nebojí.Vystačí si i bez nich.Už to jen prodlužují,každý měsíční plat a vliv ještě na pár zakázek je dobrý.Jestlipak vezmou rakev s nápisem Nemocnice a půjdou se postavit před svá korýtka jako vloni? Lomikare,Lomikare...

katango politická schizofrenie  | 16. 11. 2009 14:25

Neurážejte tím srovnáním psychotiky,prosím.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné