Přejít na obsah

Hodonín prominul tamní nemocnici milionový dluh

zpět
18.12.2008

Radnice obdobně řešila třímilionovou půjčku nemocnici z roku 1995. Před pěti lety ji zdravotnickému zařízení prominula. Nemocnice je v majetku Jihomoravského kraje. Město do ní za uplynulých 13 let investovalo 5,5 milionu korun. Celkový stav nemocnice se zlepšuje...

Hodonín prominul tamní nemocnici milionový dluh. Zdravotnické zařízení se s ním snažilo vypořádat už od roku 2003. Krajské nemocnici se ale nedařilo, a každý rok proto musela město žádat o prodloužení splatnosti půjčky. ČTK to dnes řekla hodonínská místostarostka Milena Grauová. Město nemocnici dlouhodobě podporuje. Proto nyní také půjčku prominulo.

Radnice obdobně řešila třímilionovou půjčku nemocnici z roku 1995. Před pěti lety ji zdravotnickému zařízení prominula. Nemocnice je v majetku Jihomoravského kraje. Město do ní za uplynulých 13 let investovalo 5,5 milionu korun. Celkový stav nemocnice se zlepšuje. Přesto nemocnice potřebuje modernizaci.

Radnice v minulosti spolufinancovala rekonstrukci lůžkového oddělení. Poskytla i dary na zakoupení nových postelí. Snažila se v nemocnici udržet také porodnici, což se ale nezdařilo.

V uplynulých dnech nemocnici přijel zkontrolovat nový jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Příští rok by totiž nemocnice měla z rozpočtu kraje získat na modernizaci 24 milionů korun. Inspekce nezjistila žádné problémy.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Hodonín prominul tamní nemocnici milionový dluh

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné