Hodonínskou nemocnici bude řídit Pavel Baláš

Jihomoravští radní vybrali nového ředitele z pěti uchazečů. „Při výběru rada ocenila jeho znalost situace v nemocnici i koncepci, kterou předložil,“ řekl ředitel krajského úřadu Jiří Crha…

Novým ředitelem hodonínské nemocnice se stal její nynější provozní náměstek Pavel Baláš.

Ve funkci nahradí od pondělka dosavadního ředitele Martina Benírškeho, který se konkurzu účastnil také.

Jihomoravští radní vybrali nového ředitele z pěti uchazečů. „Při výběru rada ocenila jeho znalost situace v nemocnici i koncepci, kterou předložil,“ řekl ředitel krajského úřadu Jiří Crha.

Cílem nového ředitele je stabilizovat nemocnici ekonomicky i personálně. „Řešit budeme muset také otázku porodnice,“ řekl nově vybraný ředitel. V hodonínském ústavu se totiž dlouhodobě rodí nejméně dětí v kraji.

Baláš před svým nástupem do hodonínské nemocnice pracoval jako náměstek ředitele v nemocnici v Kyjově na Hodonínsku.

Problémy s hospodařením nemocnic v Hodoníně i Kyjově byly předloni důvodem personálních změn v obou ústavech. Tehdejší vedení kraje ředitele obou nemocnic odvolalo a na jejich místo jmenovalo Benírškeho.

Ten byl v prosinci 2003 jmenován ředitelem hodonínské nemocnice s pověřením řídit i nemocnici v Kyjově. Na vedení kyjovského ústavu ale Benírške v letos lednu rezignoval, v únoru ho pak krajská rada odvolala z čela hodonínské nemocnice.

Nového ředitele má od dubna i kyjovská nemocnice, stal se jím dosavadní

zastupující šéf Igor Kalix.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!