Přejít na obsah

Homolka vypsala přes 11.000 veřejných zakázek za 1,6 mld. Kč

zpět
22.7.2016
Nemocnice Na Homolce, Homolka
zvětšitNemocnice Na Homolce, Homolka Zdroj: zdravi.E15.cz

Nemocnice Na Homolce, Homolka | Zdroj: zdravi.E15.cz

 

Nemocnice Na Homolce vypsala k dnešku přes 11.000 veřejných zakázek celkem za 1,6 miliardy korun a činí personální a organizační změny, které umožní definitivní přesun činností z dceřiných společností do nemocnice do konce letošního roku.

ČTK to sdělil ředitel nemocnice Ivan Oliva s tím, že nemocnice již získala souhlas vlády s plánem likvidace dceřiných společností.

„Nic tak již nebrání vstupu do likvidace, a tedy definitivnímu zániku Holte, s.r.o. a následně také Holte Medical, a.s.,“ uvedl.

Protikorupční policie v únoru obvinila pět lidí v souvislosti s hospodařením této nemocnice v letech 2004 až 2012. Loni v dubnu obvinila ohledně dalších zakázek nemocnice šest lidí, kteří údajně instituci poškodili o více než 50 milionů korun. Mezi stíhanými je i Vladimír Dbalý, který vedl Homolku od konce roku 2006 do března 2012.

Nemocnice zahájila koncem roku 2014 na pokyn ministerstva zdravotnictví proces postupného utlumování a následné likvidace dvou dceřiných společností, jež do té doby zajišťovaly pro Homolku veškerou ekonomiku, účetnictví a nákup zdravotního materiálu.

Cílem podle ředitele je co nejvíc zefektivnit její chod a veškeré systémy nastavit tak, aby byly transparentní a v souladu s platnými zákony. „To vše se děje bez sebemenšího dopadu na poskytování péče o pacienty. Proces je pod drobnohledem politiků, státních orgánů, médií i veřejnosti,“ konstatoval ředitel.

Od loňského dubna už veškeré účetnictví zajišťují zaměstnanci nemocnice, což přináší nemocnici úspory v řádech desítek milionů korun. „Je patrné, že změnou procesů a řízení i v druhé dceřiné společnosti, Holte Medical, a.s., došlo k výrazné úspoře nákladů a že nákup pro nemocnici máme plně pod kontrolou, čímž jsme zamezili možnému odlivu finančních prostředků mimo nemocnici,“ shrnul ředitel.

Činnost již naplno vykonává nově vzniklý odbor nákupu a veřejných zakázek, který byl v nemocnici zřízen, aby převzal činnosti dceřiné společnosti Holte Medical, a. s.


Komentovat článek: Homolka vypsala přes 11.000 veřejných zakázek…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné