Přejít na obsah

Horák bude obhajovat svůj post, chystá se volba ředitele VZP

zpět
29.3.2010
VZP
zvětšitVZP
Autor: VZP

VZP | Autor: VZP

 

Správní radu Všeobecné zdravotní pojišťovny čeká (VZP) dnes odpoledne náročný úkol. Bude rozhodovat o tom, kdo povede největší pojišťovnu další čtyři roky. Současnému řediteli Pavlu Horákovi totiž v dubnu končí mandát. Vypadá to ale, že ke změně nedojde.

Ředitel Horák byl dosazen do funkce za působení sociálnědemokratického ministra zdravotnictví Davida Ratha. Stávající středočeský hejtman prý ani dnes nemá s Horákem problém a podporuje jeho setrvání ve funkci.

Správní rada bude jednat pod vedením náměstka ministryně zdravotnictví Marka Šnajdra (ODS). Podle všech náznaků Horák ve funkci zůstane i nadále.

Informaci o dnešní volbě potvrdilo Zdraví.Euro.cz tiskové oddělení VZP.

Kdo ponese odpovědnost?

Informaci o volbě nového ředitele přinesl týdeník Euro, ten zároveň upozorňuje na několik sporných otázek, které se v souvislosti s ní vyskytují. Komplikace může prý přinést současné obsazení Správní rady VZP.

Plným dvěma třetinám členů rady totiž končí jejich mandát ještě v polovině dubna 2010. O osudu ředitele instituce spravující ročně půldruhou stovku miliard korun ze zdravotního pojištění tak rozhodnou lidé, kteří s odpovědností za svoje rozhodnutí krátce po volbách pravděpodobně odejdou z rady.

Z tohoto důvodu není jasné, jak se nakonec členové správní rady při jednání o řediteli VZP zachovají.

Ekonomická krize žádá stabilitu

Nebylo by ani rozumné, kdyby se v době ekonomické krize a před parlamentními volbami rozvířila politická debata o tom, kdo VZP povede.

Na rozdíl od menších oborových pojišťoven VZP nestačí rezervy z předešlých let, aby pokryly stávající výpadky v příjmech z pojistného.

Ty jdou na vrub hospodářské krizi a první signály o omezování péče hlavně v krajských zařízeních se začínají objevovat v médiích.


Klíčová slova

vzp

Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Horák bude obhajovat svůj post, chystá se volba…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Horák bude obhajovat svůj post, chystá se volba…

Komentáře

další 3 komentáře
BLB No jasně  | 29. 03. 2010 17:16

Jen aby nezůstala jediná! V socialismu jsou ostatní zbytečné, ale my chceme normální přirozené vztahy se svobodou a odpovědností, my nechceme zpět před Listopad!

Kony Politická funkce,vždy teror na zdrav.personálu  | 29. 03. 2010 10:43

V čem je to šložité?Nepodstatné.

Drak No jasně  | 29. 03. 2010 09:11

Horáka dosadila sociální demokracie a sociální demokracie po volbách opět ovládne ministerstvo zdravotnictví. Takže buď tam Horáka nechají a asi je to rozumné, nebo ho odvolají, aby pozlobili Ratha. I když ten IZIP, rozkrádání zdravotní daně v milionech na kterém se VZP podílí, to se možná už socdem. líbit nebude a možná už Horák není jejich koněm. Pak zase naštvou Ratha, když ho nechají ve funkci. Asi nejlepší by bylo, kdyby se pacienti hromadně zaregistrovali u jiných zdravotních pojišťoven a byl by klid, až by se VZP stala jednou z mnoha. Ono k tomu dojde, ale za dlouho.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné