Přejít na obsah

Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze sesterských nemocnic

zpět
4.8.2010
lékaři, nemocnice, chodba
zvětšitlékaři, nemocnice, chodbaZdroj: msdn.com

lékaři, nemocnice, chodba | Zdroj: msdn.com

 

Krize na sokolovské interně je prozatím zažehnána. Nakolik ale bude přijatý kompromis účinný, se ukáže až časem. „V případě nutnosti počítáme s výpomocí našich sesterských nemocnic,“ reagoval pro Zdraví.Euro.cz ředitel nemocnice Zdeněk Horák.

Po několika týdnech došlo k vyřešení kritické situace na sokolovské interně. Jste s výsledky jednání spokojen?

Jsem zejména spokojen s tím, že naprostá většina lékařů pochopila situaci a chce se podílet na dlouhodobém koncepčním řešení situace na sokolovské interně, kterým je zvýšení kvalifikace lékařů.

Proč vyjednávání trvalo tak dlouho? V čem byl největší problém?

Z mého pohledu vyjednávání netrvalo dlouho a doba jeho řešení odpovídala závažnosti situace.

Lékařům jste přislíbili řádné čerpání dovolené a prostor na přípravu k atestacím. Kdo ale bude za lékaře v této době sloužit?

Prozatím nepočítáme s omezením provozu oddělení, lékařům umožníme čerpání dovolené v rámci provozních možností. V případě nutnosti počítáme s výpomocí našich sesterských nemocnic.

V tiskové zprávě píšete, že s novými lékaři příliš počítat nemůžete. I přesto, nechystáte nějaké speciální nabídky, které by mohly lékaře přilákat?

Jsem přesvědčen, že jsme vyčerpali většinu rozumných motivačních nabídek. Přilákat atestované lékaře za cenu naprostého přeplacení není jistě systémové a nedává jistotu stabilizace lékaře v kolektivu.

Mzdy se lékařům nezvýší, přislíbili jste jim ale více peněz za služby. O kolik korun si tak může jednotlivý lékař polepšit?

Přesnou částku zveřejňovat nebudeme, neboť se jedná o interní dohodu nemocnice s lékaři. Pouze zdůrazňuji, že se jedná o dorovnání jednotného ohodnocení za pohotovostní služby v rámci nemocnic KKN a.s. u neatestovaných lékařů.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Související články

2.7. Sokolov je dalším varovným signálem Sokolov je dalším varovným signálem
46 příspěvků
29.6. Sokolovští internisté podali výpověď Sokolovští internisté podali výpověď
12 příspěvků
7.5. Dohoda není, lékaři odmítají přesčasy Dohoda není, lékaři odmítají přesčasy
88 příspěvků

Komentovat článek: Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze…

Komentáře

dalších 62 komentářů
Na okraj pro readera  | 7. 08. 2010 13:30

Máte v tom trochu chaos, drahý readere. Samozřejmě, že pro lékaře je zásadní nepodkročitelná hranice hodinové práce. Jen připomínám, že ta musí být stejná pro VŠECHNY lékaře, tj. jak pro zaměstnance, tak pro privátní, jinak vzniká nežádoucí asymetrie a tím i řevnivost mezi lékaři. Stejná cena hodinové práce neznamená stejný plat či mzdu, to je jasné. U privátních musí příjem pokrýt i ostatní náklady, které zaměstnanec neplatí. Pokud je ovšem hodinová práce lékaře zaměstnance výrazně nižší než lékaře soukromého, vzniká přirozený odliv lékařů z nemocnic do soukromé sféry. Čímž se tato sféra přesaturuje a nastává boj o finance mezi priváty. Proto nám tady vzniklo množství různých spolků, svazků a spolčení ambulantních lékařů, které se mezi sebou handrkují o to, kdo slízne víc drobtů ze stolu. Tyhle spolky nemají šanci pro lékařský stav cokoli vybojovat, jenom oslabují potřebnou jednotu lékařů, které se politici a jejich pasáci tolik bojí. Proto jsou vůdci různých spolků podporování a povzbuzováni k vzájemným bojůvkám a půtkám. Takovým kellnerům a chrenkům tím konají medvědí službu, takže jsou ochotni jim za to i něco ukápnout. ČLK ale sdružuje všechny lékaře a proto musí bojovat za jednotnou cenu lékařské práce. A především ti, kdo jsou zvoleni do jejího vedení, by si toto měli uvědomit a v souladu s tím také jednat. Takže „pestrost“ hlasování představenstva Komory ocením třeba při schvalování nominace na nejšarmantnějšího lékaře roku, ale rozhodně ne při vyslovení podpory oprávněných a zákonných požadavků jejích členů, bez ohledu na to, zda jde o lékaře zaměstnance nebo privátní, internisty nebo chirurgy, rentgenology apod.

Dr.Bouzek Úkol pro ČLK  | 6. 08. 2010 14:30

lobovat v parlamentu za změnu NAŘÍZENÍ VLÁDY č. 567/2006 Sb.

znalý stavu průser  | 5. 08. 2010 21:36

To zvednutí platu mělo být pochopitelně v uvozovkách,což asi nebylo zcela zjevné,když se popisoval v původním příspěvku slovník ksčssd politiků, majících v této chvíli zdravotnictví karlovarského kraje na hrbu.Takže znova-"je potřeba zrušit několik špitálů, aby bylo na zvýšení platů lékařů",to jste ještě z úst politika neslyšeli?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné