Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze sesterských nemocnic

lékaři, nemocnice, chodba

Krize na sokolovské interně je prozatím zažehnána. Nakolik ale bude přijatý kompromis účinný, se ukáže až časem. „V případě nutnosti počítáme s výpomocí našich sesterských nemocnic,“ reagoval pro Zdraví.Euro.cz ředitel nemocnice Zdeněk Horák.

Po několika týdnech došlo k vyřešení kritické situace na sokolovské interně. Jste s výsledky jednání spokojen?

Jsem zejména spokojen s tím, že naprostá většina lékařů pochopila situaci a chce se podílet na dlouhodobém koncepčním řešení situace na sokolovské interně, kterým je zvýšení kvalifikace lékařů.

Proč vyjednávání trvalo tak dlouho? V čem byl největší problém?

Z mého pohledu vyjednávání netrvalo dlouho a doba jeho řešení odpovídala závažnosti situace.

Lékařům jste přislíbili řádné čerpání dovolené a prostor na přípravu k atestacím. Kdo ale bude za lékaře v této době sloužit?

Prozatím nepočítáme s omezením provozu oddělení, lékařům umožníme čerpání dovolené v rámci provozních možností. V případě nutnosti počítáme s výpomocí našich sesterských nemocnic.

V tiskové zprávě píšete, že s novými lékaři příliš počítat nemůžete. I přesto, nechystáte nějaké speciální nabídky, které by mohly lékaře přilákat?

Jsem přesvědčen, že jsme vyčerpali většinu rozumných motivačních nabídek. Přilákat atestované lékaře za cenu naprostého přeplacení není jistě systémové a nedává jistotu stabilizace lékaře v kolektivu.

Mzdy se lékařům nezvýší, přislíbili jste jim ale více peněz za služby. O kolik korun si tak může jednotlivý lékař polepšit?

Přesnou částku zveřejňovat nebudeme, neboť se jedná o interní dohodu nemocnice s lékaři. Pouze zdůrazňuji, že se jedná o dorovnání jednotného ohodnocení za pohotovostní služby v rámci nemocnic KKN a.s. u neatestovaných lékařů.

Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze sesterských nemocnic
Ohodnoťte tento článek!