Přejít na obsah

Horák: Není možné mě spojovat s privatizací

zpět
16.4.2010
jednání
zvětšitjednáníZdroj: www.ajaprivatejets.com

jednání | Zdroj: www.ajaprivatejets.com

 

Funkce ředitele v Karlovarské krajské nemocnici se zhruba před měsícem ujal Zdeněk Horák. Jako krizový manažer má nemocnici vyvést z dluhů a stabilizovat ji. „Považuji se za manažera, který se řídí zadáním vlastníků, což v tomto případě znamená vyvést nemocnici z krize,“ reagoval pro Zdraví.Euro.cz Horák na dotaz týkající se případných obav z budoucnosti.

Jako krizový manažer máte poměrně jasný plán, přesto, jaké kroky hodláte v nejbližší době podniknout?

Prioritou pro nejbližší období je stabilizace a konsolidace Karlovarské krajské nemocnice, a. s., a to po stránce personální, ekonomické i organizační, tedy všechna opatření vedoucí k tomuto cíli.

Jaká je dlouhodobá koncepce?

Dlouhodobá koncepce pak vychází ze snahy poskytovat co nejkvalitnější péči, což neznamená jen rozvoj některých vytipovaných oborů, ale zejména zaměření se na kvalitu poskytované péče obecně. Snahou tedy bude získání akreditace.

Chystáte nějaké personální změny? Na jakých postech?

Personálním změnám se jistě nevyhnu, ale nebudou to změny neuvážené a neplánuji je předem. Předpokládám změny v souvislosti se změnou koncepce a doplněním týmu.

Vaše jméno vyvolalo mezi odbory a dalšími subjekty mírnou obavu z privatizace. Jak na to reagujete?

To, že jsem pracoval v AGELu, resp. PPF, v žádném případě není možné spojovat s jakoukoli formou privatizace. Považuji se za manažera, který se řídí zadáním vlastníků, což v tomto případě znamená vyvést nemocnici z krize. Myslím, že jsem to všem zúčastněným vysvětlil.

Karlovarská krajská nemocnice, a.s., má dlouhodobé problémy, její vedení bude jistě náročné a Váš úkol nesnadný. Proč jste se rozhodl o toto místo ucházet?

Pravdou je, že problémů je v KKN, a.s., celá řada, ale nikdy jsem si nevybíral lehké úkoly. Je to samozřejmě výzva, kdy mohu zúročit své manažerské zkušenosti, zejména z řízení nemocnic v Přerově a Prostějově.

Teď se budu snažit vytvořit všem zaměstnancům co nejlepší podmínky pro práci, neboť jsem přesvědčen, že spokojený zaměstnanec je prvním předpokladem pro spokojenost pacienta. To by měl být náš společný cíl.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Související články

8.4. Odbory uzavřely smlouvu v nemocnici Odbory uzavřely smlouvu v nemocnici
13 příspěvků
7.4. Nemocnice je jako velká loď, tvrdí ředitel Nemocnice je jako velká loď, tvrdí ředitel
5 příspěvků
8.3. Překážkou dohody jsou anonymní akcie Překážkou dohody jsou anonymní akcie
4 příspěvků
13.2. Nemocnice: ztráta 60 milionů Nemocnice: ztráta 60 milionů
11 příspěvků

Komentovat článek: Horák: Není možné mě spojovat s privatizací

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Horák: Není možné mě spojovat s privatizací

Komentáře

dalších 8 komentářů
quaaak! zadání vlastníků...  | 18. 04. 2010 21:27

1. Dokonale prezentovaný optimismus je skutečně ta nejlepší hnací síla - však - koho a kam ? 2. Uvědomil si pan ředitel Horák, že nepůsobí v K.Varech, ale že žije v českém zdravotnictví a teprve potom v K.Varech ? 3. Stejné zadání stejných vlastníků měl i minulý managoment, dopadlo to jak to dopadlo a dopadá. Jaké skutečně zadání bylo a je - kdo ví? Vlastníci odpovědnost nenesou, vymahatelnost práva v Čechistánu neexistuje, ale občan si konečně začíná všímat a tu a tam mu začíná něco vadit. 4. První ostře sledovaná jeho akce - laiky i odborníky - provoz sokolovského ARO - určitě nekončí úspěchem, už vůbec ne vítězstvím, odhalené publiklované lži obyvatele regionu a hlavně pacienty moc neuspokojiy. Opravdu může fungovat nemocnice bez ARO ? Kolůik let musí mít praxe lékař, než je funkčím áristou? 5. Skutečně si pan ředitel Horák udělal průzkum spokojenosti lékařů, trávících denně či týdně několik desítek minut v autě cestou na západ - přece jezdí přes Sokolov - i specialisté ARO !

Jiri Wicherek zvonka to vyzera  | 16. 04. 2010 22:16

Hej, presne toto som mal na mysli.

MSDF zvonka to vyzera  | 16. 04. 2010 17:52

Dobrý den, prepáčte, že Vás vyrušujem , možem sa Vás spýtať jednu otázku? Samozrejme, jasneže, v pohode. Čo si myslíte o momentálnej situácií, ktorá vládne v našej krajine? V našej krajine si myslím žeje to dost ako že na piču. Já si myslím žeje to úplne na piču, lebo aj tí kokoti čo, čo to akože nám vládnu, tak sú čistý kokoti, ja sa, ja sa na to nemožem pozerat, vyjebaný úplný kokoti, a celkovo, ked’ sa na to pozriem z tej druhej strany, tak sů to naozaj kokoti. To sa nedá inakšie povedat, iba kokoti. Že podla Vás je to tu úplně na piču, smeruje to do sračiek? Smeruje to podla mňa do riadnej piči, ale zase z druhej strany, ked’ st: na to pozriem, tak kokoti sú na celom snete. Rozumiete ma. Pojebané je to tu, na ANANAS, nechcern tu žit’ ani za tu piču. A vidíte nejaké zkurvené riešenie? Odjebat’ sa ztadeto, úplne odtialto, strašně rýchlo sa odjebat’. Dobre, ja Vám d’akujem za rozhovor. Chod’ do piči.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné