Horažďovická nemocnice získala akreditaci jako první v kraji

Titulní obrázek

Nemocnice následné péče v Horažďovicích získala akreditaci od Spojené akreditační komise České republiky.
Stala se tak první akreditovanou v kraji a dokázala, že zdravotní péči ve vysoké kvalitě může poskytovat i krajské zdravotnické zařízení…

„Je to pro nás významné ocenění,“ uvedl ředitel Martin Grolmus. Snaha byla podle něj korunována úspěchem díky tomu, že se pro tento cíl podařilo získat převážnou většinu zaměstnanců zařízení.

Akreditace představuje zaručenou kvalitu služeb pacientům, a to ve všech směrech činnosti. „Nejen po stránce lékařské, ale i přípravy stravy či bezpečnosti práce a požární ochrany,“ vysvětlil ředitel. Všechny obory podléhají přísným normám, kterým musí nemocnice vyhovět.

Pacienti tak mají jistotu, že léčebné a ošetřovatelské postupy jsou prováděny dle standardů schválených Spojenou akreditační komisí ČR, na úrovni současných moderních lékařských a ošetřovatelských poznatků.

Cesta k získání akreditace nebyla jednoduchá. Zaměstnanci ji nastoupili už v roce 2004 tím, že byl certifikován celý komplement – biochemická a hematologická ambulance a RDG oddělení – dle normy ISO 9001:2000.

V dalším roce bylo postupně zaváděno šedesát ošetřovatelských standardů a v květnu 2006 byly zahájeny práce na zavádění národních akreditačních standardů dle Spojené akreditační komise ČR (SAK ČR).

Po dvaceti měsících intenzivní práce uslyšeli zaměstnanci z úst akreditační komise doporučující výrok.

„Věříme, že i díky akreditaci se u nás budou pacienti cítit bezpečně a spokojeně,“ dodal ředitel nemocnice.

Jindra Pašková, Právo

Horažďovická nemocnice získala akreditaci jako první v kraji
Ohodnoťte tento článek!