Přejít na obsah

Horažďovická nemocnice získala akreditaci jako první v kraji

zpět
9.4.2008

Nemocnice následné péče v Horažďovicích získala akreditaci od Spojené akreditační komise České republiky. Stala se tak první akreditovanou v kraji a dokázala, že zdravotní péči ve vysoké kvalitě může poskytovat i krajské zdravotnické zařízení...

„Je to pro nás významné ocenění,“ uvedl ředitel Martin Grolmus. Snaha byla podle něj korunována úspěchem díky tomu, že se pro tento cíl podařilo získat převážnou většinu zaměstnanců zařízení.

Akreditace představuje zaručenou kvalitu služeb pacientům, a to ve všech směrech činnosti. „Nejen po stránce lékařské, ale i přípravy stravy či bezpečnosti práce a požární ochrany,“ vysvětlil ředitel. Všechny obory podléhají přísným normám, kterým musí nemocnice vyhovět.

Pacienti tak mají jistotu, že léčebné a ošetřovatelské postupy jsou prováděny dle standardů schválených Spojenou akreditační komisí ČR, na úrovni současných moderních lékařských a ošetřovatelských poznatků.

Cesta k získání akreditace nebyla jednoduchá. Zaměstnanci ji nastoupili už v roce 2004 tím, že byl certifikován celý komplement - biochemická a hematologická ambulance a RDG oddělení - dle normy ISO 9001:2000.

V dalším roce bylo postupně zaváděno šedesát ošetřovatelských standardů a v květnu 2006 byly zahájeny práce na zavádění národních akreditačních standardů dle Spojené akreditační komise ČR (SAK ČR).

Po dvaceti měsících intenzivní práce uslyšeli zaměstnanci z úst akreditační komise doporučující výrok.

„Věříme, že i díky akreditaci se u nás budou pacienti cítit bezpečně a spokojeně,“ dodal ředitel nemocnice.

Jindra Pašková, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Horažďovická nemocnice získala akreditaci jako…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Horažďovická nemocnice získala akreditaci jako…

Komentáře

další 4 komentáře
Talk Re:Re:Re:by mela byt na kvalitnim papire  | 9. 04. 2008 18:31

No,možná nejsou zbyteční.Možná tvoří nedílnou součást Klubu.

Pavel Hranička Re:Re:by mela byt na kvalitnim papire  | 9. 04. 2008 15:18

jojo, je to přesně tak. Zbytečná podpora zbytečných darmožroutů

Horažďovice Re:by mela byt na kvalitnim papire  | 9. 04. 2008 14:07

Je krásné, že LDN má akreditaci. Akorát málokterý nemocný to ocení, neboť naprostá většina ani neví o světě a už vůbec neví o tom, že leží v Horažďovicích. Zajímalo by mě, jak to hodnotí (toto bezzudné papírování) ošetřující personál. Jistě pro samé vyplňování papírů má čas na ošetřovatelskou péči. V naprosté většině jde jen o vyhození statisíců až miliónů (dle velikosti zdra. zařízení)do náruče tzv. akreditační komise, která vydá časově omezený certifikát, aby znovu mohla kasírovat. Jinými slovy, peníze které by patřily personálu přidat na platy, skončí v kapsách bezvýznamných udělovačů ještě bezvýznamnějších certifikátů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné