Přejít na obsah

Horská služba zasahovala u rekordních 8753 případů

zpět
2.12.2015
Horská služba, záchranáři
zvětšitHorská služba, záchranářiZdroj: wikipedia.org

Horská služba, záchranáři | Zdroj: wikipedia.org

 

Horská služba v České republice zasahovala od začátku loňského prosince do konce letošního listopadu u rekordních 8753 událostí. V předchozím srovnatelném období to bylo 6516 zásahů. ČTK to řekl mluvčí horských záchranářů Radek Zeman.

Horská služba proto apeluje na veřejnost, aby dodržovala všechny bezpečnostní pravidla pro pohyb v horském terénu.

O minulé zimní sezoně záchranáři vyjeli k 6838 případům, dalších téměř 2000 zásahů evidovali o letní sezoně. „Tento počet jasně ukazuje na maximální vytíženost Horské služby ČR. Je vidět, že jejich práce je skutečně smysluplná a hlavně nezastupitelná,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Nejčastějším zraněním od začátku prosince 2014 do konce letošního listopadu bylo poranění kloubů, v 312 případech řešili záchranáři bezvědomí a ve 36 případech lékaři konstatovali smrt.

„V zimních měsících se na nehodách nejvíce podílelo lyžování a snowboarding. U řady zásahů jsme museli ošetřit víc lidí nebo mnohočetná poranění. V letním období pak vedla pěší turistika, cyklistika a k tomu dříve neuvěřitelných 109 zranění při jízdě na koloběžce,“ uvedl náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek. Ve 105 případech musel pro těžce zraněné letět do hor vrtulník a nejčastěji zasahovali záchranáři v Krkonoších.

Podle záchranářů by lidé měli přestat podceňovat používání ochranné přilby. „To považujeme za nutné nejen v zimě u lyžařů, ale i v letních měsících u všech, kteří se pohybují v náročném terénu na horském kole,“ doplnil Brožek.


Komentovat článek: Horská služba zasahovala u rekordních 8753…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné