Hospodaření havlíčkobrodské nemocnice vykazuje zisky

…Zisky jsou důsledkem nového modelu hospodaření, který byl zaveden v roce 2000. Management nemocnice uplatnil změny v ekonomice, jednodušší způsob řízení a zároveň byla do hospodaření nemocnice zainteresována jednotlivá oddělení…

Milionové zisky vykazuje po letech ztrát okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě. Její hospodaření v roce 2000 skončilo se ziskem 11 milionů 800 tisíc korun. Podle ředitele nemocnice Karla Přibyla by mohla platební neschopnost do jednoho roku dosáhnout únosné míry, pokud nedojde k nepředpokládaným výdajům.

Zisky jsou důsledkem nového modelu hospodaření, který byl zaveden v roce 2000. Management nemocnice uplatnil změny v ekonomice, jednodušší způsob řízení a zároveň byla do hospodaření nemocnice zainteresována jednotlivá oddělení. Jejich primáři a lékaři tak měli neustále přehled o tom, kolik finančních prostředků a za co proinvestovali. To přineslo zdravotnickému zařízení mnoho úspor.Velké finanční ztráty zaznamenala nemocnice zejména při výstavbě nového křídla před třemi roky a při nákupu potřebného vybavení. Zařízení se tak dostalo do druhotné platební neschopnosti a v současné době svým dodavatelům platí zhruba se čtyřměsíčním zpožděním. Pokud by se ovšem splnilo očekávání vedení nemocnice a výsledky hospodaření i nadále porostou, do roka by mohli podle odhadu ekonomického náměstka Jana Bašty dosáhnout devadesátidenní lhůty.Okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě je jednou z pěti nemocnic v nově zřízeném jihlavském kraji a svou kapacitou téměř šestiset lůžek je po Jihlavě druhou největší. Jejích 23 primariátů poskytuje komplexní péči pro spádovou oblast se 140 tisíci obyvateli.

Ohodnoťte tento článek!