Přejít na obsah

Hovorka se diví Filipiové, proč zákony chystá dál

zpět
26.3.2009

Julínkovy reformní zdravotnické zákony bude ministryně Daniela Filipiová (ODS) dál připravovat bez ohledu na nedůvěru vládě. Kritik zákonů poslanec KDUČSL Ludvík Hovorka ale tvrdí, že se musí připravit zcela nové návrhy, a postup ministryně ho udivil...

„Dohodli jsme se v koalici, že zdravotnické zákony budeme dál připravovat, jako by se nic nestalo. Pacienti si to zaslouží. Zda nakonec budou předloženy Sněmovně nebo ne, to v tuto chvíli nevím,“ řekla Filipiová včera Právu.

Premiér Mirek Topolánek ale v úterý slíbil poslanci Hovorkovi, že problematické zákony ze Sněmovny stáhne. A Hovorka na základě tohoto slibu vládu podpořil.

„Já jsem slib premiéra pochopil jinak než paní ministryně,“ řekl včera Hovorka. „Zákony byly ze Sněmovny staženy, budou zcela přepracovány, k novým návrhům bude diskuse a tyto nové návrhy pak půjdou do vlády a pak možná do Sněmovny.“

Uvedl, že schůzku s ministryní má ve čtvrtek. Současné návrhy zákonů o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách a o veřejném zdravotním pojištění nepodpoří.

Filipiová ale už na začátku března předpokládala, že se reformní zákony zpozdí, a proto vybrala některé novinky z uvedených návrhů zákonů a přidala je k plánu, který má řešit dopady krize ve zdravotnictví.

Tento plán vláda v polovině března schválila a nyní je ve Sněmovně. Jde v něm například o zavedení nadstandardní péče, na kterou by si mohl člověk legálně připlatit, nebo zavedení garance dostupnosti péče pro pacienta od jeho bydliště či zveřejnění čekacích seznamů na operace.

Hovorka ale soudí, že zákony jsou od základu špatné a nelze z nich tyto body vyjmout a „vpašovat“ do balíčku ke zmírnění dopadu krize na zdravotnictví.

Václav Pergl, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Hovorka se diví Filipiové, proč zákony chystá…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hovorka se diví Filipiové, proč zákony chystá…

Komentáře

dalších 23 komentářů
Sydney Hall Re:Re:Reforma?  | 28. 03. 2009 21:47

Kolega Šimek má pravdu. Řekněte mi, co je na současném vedení MZ ČR pravicového, tedy ne-socialistického? Liší se od té druhé party pouze tím, že říkají:"buďte rádi, že jsme tu my, protože kdyby tu byli tamti, budete na tom ještě hůř.Tak si nestěžujte, nevděčníci."

staro Re:Reforma?  | 28. 03. 2009 18:39

Tak se kolego, zase těšte na socialistického ministra zdravotnictví a jeho nicnedělání. Popřípadě ještě horší zadlužování a vymýšlení blbostí. A že nám jich socialističtí ministři zdravotnictví již vymysleli. Zdravotní knížky,sterilizační centra,kontroly sterilizátorů dvakrát ročně. I ten paragraf Fišerové je zřejmě nezničitelný a bude navěky a nikdy jinak.

Talk Re:Re:Buďto to ještě nepochopila, ...  | 27. 03. 2009 12:50

To máte jako s tím"král je nahý".Taky se to už asi s tím vouzeeejkeeem nesmí říkat.Ale že sem to napsal rafinovaně.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné