Přejít na obsah

Hradec versus Vrchlabí

zpět
17.12.2008

Okresní výkonný výbor sociální demokracie v Hradci Králové nesouhlasí se záměrem hradeckého vicehejtmana Vladimíra Drymla (ČSSD), aby kraj koupil nebo si pronajal Českoněmeckou horskou nemocnici ve Vrchlabí na Trutnovsku...

Předsedkyně OVV Hana Orgoníková usnesení výboru odmítla komentovat s tím, že se jedná o vnitřní stranickou záležitost. „Tímto usnesením jsme rozhodně neřekli, že bychom služeb nemocnice nechtěli využívat,“ řekla a dodala, že nákup či pronájem nemocnice neměla strana ve volebním programu.

V usnesení je napsáno, že OVV žádá krajské zastupitele, aby nepodporovali převedení nemocnice ve Vrchlabí do majetku či do pronájmu kraje.

Dryml, který je stále ředitelem nemocnice a po říjnových volbách se stal v královéhradeckém kraji za zdravotnictví zodpovědný, usnesení nehodlá respektovat. „To není vnitrostranická záležitost, protože se týká pětatřiceti tisíc obyvatel Vrchlabska. Bez znalosti věci se neználkové z Hradce snaží ze stranických pozic, za použití metod aparátčíků minulého režimu, ovlivňovat svobodně zvolené krajské zastupitele,“ rozzlobil se Dryml.

Podle jeho slov jsou zmíněným usnesením pobouřeni také členové místní organizace ČSSD ve Vrchlabí, stejně jako okresní organizace na Trutnovsku. „Považují to za poškozování zájmů ČSSD lidmi z Hradce, kteří místní problematiku neznají. Nejsem figurka, s níž mohou stranické sekretariáty posouvat. Voličům škodit nehodlám,“ řekl Právu Dryml.

Vrchlabská nemocnice pod jeho vedením jako jediná v České republice nevybírá regulační poplatky od pacientů mladších 18 let. Známá je i svými spory s VZP. Vicehejtman tvrdí, že pokud kraj nemocnici nezachrání, její majitel, jímž je podnikatel Alexandr Seidl, ji uzavře. „A desítky tisíc lidí ztratí dostupnou zdravotní péči,“ tvrdí Dryml.

Jiří Bednář, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Hradec versus Vrchlabí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Hradec versus Vrchlabí

Komentáře

další 4 komentáře
Obyvatelka Krkonoš nebohý Vrchláb  | 17. 12. 2008 21:35

Hezký šot v TV to včera byl. Obstarožní muž s nabarvenými vlasy hovoří s despektem o neználkách z Hradce a proti němu letitá zasloužilá stranická funkcionářka Orgoníková,která má na Královéhradecku velké pozice a zázemí.Zde se,obávám,přepočítal a těžce narazil. Bude to pěkný cirkus.Psychopatické osobnosti hnané svou touhou po moci,penězích apod.nemívají brzdy . Ústa pí Orgoníkové,která,kdyby mohla,tak slupla devitalizéra jako pirańa kus masa, hovořila včera jasným poselstvím : No pasaran,Dryml.A zde,se obávám,nepomůže Drymlovi ani paroubek ani rath ani kdo jiný.

Pavel neuvěřitelné  | 17. 12. 2008 18:03

jaké si většina slušných lidí dokáže demokraticky zvolit vládce!!

BLB Není to lehké!  | 17. 12. 2008 14:24

Není to lehké, když ředitel populisticky připraví svoji nemocnici o desítky miliard korun a pak se to snaží zaretušovat z našich peněz!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné