Hradecký kraj vypíše tendr na nemocnici Náchod v půlce července

Královéhradecký kraj chce v polovině července vypsat výběrové řízení na firmu, která provede modernizaci areálu náchodské nemocnice. Nejvyšší přípustná nabídková cena do této soutěže bude téměř 1,2 miliardy korun bez DPH, řekl novinářům krajský radní Josef Dvořák.

Podle Dvořáka bude výběrovým kritériem výše nabízené ceny, v podmínkách bude také stanoveno, že firma musí mít zkušenosti s výstavbou zdravotnických zařízení. „Předpokládáme, že výběrové řízení potrvá zhruba šest měsíců, zahájení vlastní stavby plánujeme na únor roku 2016,“ uvedl Dvořák.

Stavební práce by měly trvat dva roky, dalšího půl roku potom zabere stěhování a zkušební provoz. Krajští radní dnes také schválili materiál týkající se financování výstavby nemocnice, kraj použije na stavbu vlastní peníze a část uhradí z úvěru.

Hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc (ČSSD) novinářům řekl, že podmínky pro výběrové řízení jsou velmi přísné. „Věřím tomu, že ta cena, která je vysoká, že i tou soutěží půjde dolů, ale dneska neumíme odhadnout o kolik procent. To uvidíme,“ řekl Franc.

Během rekonstrukce nemocnice má vzniknout hlavní pavilon s operačními sály, na který naváže objekt lůžkové části a budovy pro zázemí nemocnice. Náchodská nemocnice je největší oblastní nemocnicí Královéhradeckého kraje. Její spádová oblast je až 150.000 obyvatel a ve svých odděleních má 650 lůžek.

Ohodnoťte tento článek!