Hyde Park: ministerstvo vydalo nesmyslnou vyhlášku

Začátkem tohoto týdne vešla v platnost nová vyhláška ministerstva zdravotnictví, podle které musejí nemocnice zapisovat do pacientovy dokumentace každou injekční jehlu, tampon, náplast, kanylu či přístroj, který u něj použijí. Čtenáři Zdraví.Euro.cz nad touto zprávou nevěřícně kroutí hlavou…

Ministerstvo sice tvrdí, že jde o opatření, které je v souladu s normami Evropské unie; čtenářka, která má s prací v západním zdravotnictví osobní zkušenosti, ale takové prohlášení považuje za nesmysl.

Uživatel: MUDr. Lenka Katila

JIž několik let pracuji ve Švédsku jako lékař a ještě nikdy jsem neviděla nikoho zapisovat použití té či oné jehly, natož pak tamponu. Připadá mi neseriosní namlouvat veřejnosti že podobná opatření jsou krokem k přiblížení se pravidlům Evropské unie. Jsou krokem k byrokracii, demagogii a znechucování práce celému zdravotnickému personálu v Čechách, který ještě má tu sílu onu práci vykonávat v danných podmínkách.

Uživatel: Alice Šlemendová

Mám dojem, že lékař má léčit.Úředník úřadovat a učitel učit.V současnosti jsme úředníky všichni, ale školy na to mají jen někteří. Proč si vždy bereme z okolí to méně podstatné. Napodobujeme americký způsob nakupování,chceme platit kartami a Policie by nejraději užívala PC v autech, ale kde na to vzít,když miliardy se topí v pokutách státu, dluzích a nepochopitelných investicích, které řadového občana zvedají ze židle nebo srážejí až k infarktu. Důchodci za celoživotní práci živoří těsně nad hranicí životního minima a ti, kteří celou tuto peripetii způsobili mají stále privilegia a dostatečné finanční zázemí. Snad Boží mlýny melou, ale jakým tempem? Lékaří nechť tedy léčí, učitelé učí a úředníci papírují. Podle svého nejlepšího svědomí a zodpovědně. Ať se to už hne k lepšímu. Byrokracii asi zabít nelze.

MUDr. Haša Eduard

Pravidla platí pro všechny, opakovaně snaha uřední cestou vybrat vyvolené – vždyt uroven péče není dána předpisem. Co to jsou za nesmysly? Jde z toho hlava kolem! Vždyt kanály – léky, cytostatika, opakovaná vyšetření trvají a nic se neděje.

www.Zdravi.Euro.cz

DÁLE ČTĚTE:
Nemocnice jsou v šoku, musejí zapsat každou jehlu a tampon\\
Stanou se z lékařů úředníci evidující použité tampony?
Ohodnoťte tento článek!