Hyde Park: proč chce LOK zastupovat soukromé lékaře?

„Jak je možné, že odborová organizace chce zastupovat soukromé lékaře, tudíž nikoliv zaměstnance, ale zaměstnavatele? Toto je na první pohled trochu schisofrenní situace,“ píše pro Zdraví.Euro.cz Jiří Somberg, soukromý lékař a místopředseda Sdružení privátních ambulantních chirurgů…

Když jsem se dozvěděl o iniciativě LOK-SČL, který byl chtěl zastupovat i soukromé lékaře, byl jsem v první chvílu velice překvapen.

Jak je to možné, že odborová organizace chce zastupovat soukromé lékaře, tudíž nikoliv zaměstnance, ale zaměstnavatele?

Toto je na první pohled trochu schisofrenní situace. Když jsem ale o tom později přemýšlel, dochází mi, že to jen potvrzuje to, v jaké situaci se nyní nachází celé naše zdravotnictví.

Nakonec po potvrzují i výsledky posledních dohodovacích jednání.

Myslím si, že je nejvyšší čas, aby lékaři zapomněli na různé vnitřní a mezioborové neschody a problémy a začali postupovat jednotně.

Z tohoto důvodu si i myslím, že Česká lékařská komora je vhodnou organisací, která by měla zastupovat nás všechny v jednáních se zdravotními pojištovnami a dalšími institucemi. Za sebe mohu říci, že ČLK a nyní i LOK-SČL v tomto budu plně podporovat.

MUDr. Jiří Somberg, www.ZDN. cz

autor je soukromý lékař a místopředseda Sdružení privátních ambulantních chirurgů

REAKCE ČTENÁŘŮ Zdraví.Euro.cz:

MUDr.Lenka Urbánková, dr.urbankova@volny.cz

Dle mého nebude LOK zastupovat smluvní lékaře, jelikož je proti jejich zájmu, aby se navyšovaly platby smluvním lékařům. Zbylo by totiž méně na zaměstnance v nemocnicích. Teoreticky by mohla všechny lékaře zastupovat ČLK a dbát na vyvážené zlepšování katastrofálního stavu ceny práce lékaře. Již několik let o tom mluví, ale ještě jsem neviděla výsledek.

MUDr.Tomáš Rozsíval, rozsival.orl@coms.cz

Obávám se, že to celé je nesmysl. Je třeba se hlavně ptát, qui bono? Já tomu nedůvěřuji a velmi před takovými akcemi varuji všechny své kolegy, soukromé lékaře. Sledujte internet, jsou tam mnohdy opravdu velmi zajímavé názory, proč bychom se s odboráři neměli v této věci spojovat. Jinak nic proti LOK, ale každý má své místo a častokrát jsem se přesvědčil, že lékaři-zaměstnanci nemohou naprosto porozumět problémům, které potřebuje řešit sféra tzv. smluvních, resp. „soukromých “ lékařů.

Uživatel: Richard Kreml, rkreml@centrum.cz

Beru rozšíření působnosti LOK-SČL jako pozitivní zprávu. Doufám, že by to mohlo být zárodkem tendence ke sjednocování našeho stavu. Je depresivní poslouchat výlevy několika jednotlivců z všemožných sdružení, která de facto nezastupují vůbec nikoho, nemají žádnou váhu a slouží jen k tomu, aby na příslušných fórech reprezentovaly zájmy těchto jednotlivců. LOK má za sebou výsledky. Srovnejte si platy v nemocnicích před 5 lety a dnes. A výsledky všech možných „sdružení“ ? Srovnejte si úhrady před 5 lety a dnes…


^DÁLE ČTĚTE:|
|
LOK-SČL chce zastupovat soukromé lékaře\\
Opravdu chce LOK zastupovat soukromé lékaře?\\
|

Ohodnoťte tento článek!