Přejít na obsah

Infarktová situace v nemocnicích trvá

zpět
10.1.2006

Nymburská nemocnice se zmítá v nejistotě. Část lékařů dává výpověď kvůli nejisté budoucnosti a rozhodující pro další fungování zařízení bude následující výběrové řízení na poskytování lůžkové péče, které vypsalo pro celý Středočeský kraj ministerstvo zdravotnictví...

Ve dvou nemocnicích, v Kolíně a Nymburce, včera o vážné situaci diskutoval s primáři jednotlivých oddělení středočeský hejtman Petr Bendl.

Kolínská nemocnice nemá od ledna smlouvu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ( VZP) o úhradě zdravotní péče.

Podle Bendla se kraj bude na jednání s ministerstvem zdravotnictví snažit prosadit, aby VZP tyto finance nemocnici zpětně uhradila.

Nymburská nemocnice, kterou kraj přiřadil ke Kolínu, se zmítá v nejistotě. Část lékařů dává výpověď kvůli nejisté budoucnosti a rozhodující pro další fungování zařízení bude následující výběrové řízení na poskytování lůžkové péče, které vypsalo pro celý Středočeský kraj 3. ledna ministerstvo zdravotnictví.

„Obávám se, že ministerstvo bude tlačit na omezení lůžkové péče a její přesun do Prahy,“ řekl Bendl.

„Mám v ruce několik dopisů, kde ředitelé fakultních nemocnic ukládají šéfům klinik analyzovat možnost převzetí svého oboru ze Středočeského kraje. Ministr coby lídr může přinést pražskému zdravotnictví jako dárek tyto pacienty ze středních Čech,“ řekl předseda zdravotní komise Středočeského kraje Milan Cabrnoch.

Náměstek hejtmana Josef Kantůrek podotkl, že pokud tuto péči převezmou fakultní nemocnice, tak to nebude o odstraňování dluhu VZP, jak tvrdí ministr zdravotnictví, ale naopak víceméně o jejím tunelování.

Ve fakultních nemocnicích je péče mnohonásobně dražší než ve středočeských.

Střední Čechy


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Střední Čechy

Komentovat článek: Infarktová situace v nemocnicích trvá

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné