Přejít na obsah

Interny v Příbrami a Benešově se postarají o pacienty ze Sedlčan

zpět
19.12.2016
*Nemocnice Příbram
zvětšit*Nemocnice Příbram
Autor: Martin Pinkas

*Nemocnice Příbram | Autor: Martin Pinkas

 

Krajské nemocnice v Příbrami a Benešově jsou připraveny na příjem pacientů sedlčanské interny, která kvůli personálním problémům přerušuje provoz.

Interní oddělení má být podle webových stránek sedlčanské nemocnice zavřeno 23. prosince, příjem akutních pacientů na internu a jednotku intenzivní péče skončí už 19. prosince. Interní ambulance zůstane otevřena, pacienti budou přijímáni v pracovní dny od 07:00 do 15:30.

Hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS) uvedl, že kraj situaci v sedlčanské nemocnici sleduje a reaguje na ni. „Nejenže naše nemocnice již přijímají pacienty ze Sedlčanska, ale jsme též připraveni jednat s vedením zdravotních pojišťoven, aby v této souvislosti navýšily nezbytné úhrady našim oblastním nemocnicím. Nikdo ze Sedlčanska se nemusí obávat, že by mu nebyla poskytnuta náležitá péče,“ uvedl Kupka. K dnešnímu dni je na interně příbramské nemocnice hospitalizováno už 14 pacientů ze Sedlčan a okolí, do benešovské nemocnice byli převezeni dva.

Záchranná služba navíc posiluje výjezdové stanoviště v Sedlčanech tak, aby byla připravena na převoz všech pacientů do Příbrami a Benešova. Přes den zde bude zaveden takzvaný systém rendez-vous, spočívající v tom, že lékař s řidičem vyjíždějí k případům samostatně speciálně vybaveným osobním vozem. Stanoviště bude také posíleno o jednu posádku. „Takto budeme nachystáni již v polovině ledna,“ uvedl ředitel záchranky Martin Houdek. Vypomáhat s převozy je připraveno i stanoviště v Krásné Hoře.

Provozovatelem sedlčanské nemocnice je společnost Mediterra-Sedlčany, která je členem skupiny Vamed Mediterra. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel (ODS) uvedl, že pro město je zavření interny špatnou zprávou. Rada města podle něj s touto situací nesouhlasí, ale nemůže ji nijak změnit.


Komentovat článek: Interny v Příbrami a Benešově se postarají o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné