Přejít na obsah

Jablonecká nemocnice díky dotaci získá přístroje za 150 mil. Kč

zpět
15.2.2017
Obr. 9 – Poloha operační konzole při odběru LIMA a provádění TECAB (LIMA – levá vnitřní prsní tepna, TECAB – kompletně endoskopicky provedený aortokoronární bypass)
zvětšitObr. 9 – Poloha operační konzole při odběru LIMA a provádění TECAB (LIMA – levá vnitřní prsní tepna, TECAB – kompletně endoskopicky provedený aortokoronární bypass)
Autor: Postgraduální medicína

Obr. 9 – Poloha operační konzole při odběru LIMA a provádění TECAB … | Autor: Postgraduální medicína

 

Městská nemocnice v Jablonci nad Nisou si pořídí nové přístroje zhruba za 150 milionů korun. Evropská dotace pokryje 90 procent nákladů, zbytek uhradí nemocnice. Informovala o tom mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

Projekt je rozdělený na dvě etapy, první přístroje by nemocnice měla mít už letos na podzim. „Některé v současné době používané přístroje a další vybavení je již na hranici technické i morální životnosti. Kapacita některých modalit je nedostatečná,“ uvedl ředitel nemocnice Vít Němeček.

Nemocnice díky dotaci například obnoví plicní ventilátory pro jednotku intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitační oddělení, pořídí nové ultrazvuky pro vícero oddělení či endoskopy pro gastroenterologickou péči, která je zaměřená na léčbou chorob trávicího ústrojí. „Na centrální sterilizaci vyměníme dva parní a jeden plazmový sterilizátor,“ uvedla staniční sestra Miluše Kuntová. Ročně na oddělení vysterilizují přes 9500 kontejnerů s nástroji k operaci a přes 4000 balíčků s nástroji.

V rámci projektu vznikne také druhé plně digitalizované skiagrafické pracoviště. Na radiodiagnostickém oddělení tak budou moci přijmout více pacientů, nový přístroj navíc rozšíří možnosti vyšetření. „Mimo skiagrafie, tedy klasického rentgenu, bude nový přístroj schopen provádět i vyšetření ve skiaskopickém režimu s možností vertikalizace vyšetřovacího stolu,“ uvedl primář radiodiagnostického oddělení Jaromír Frydrych.

Jablonecká nemocnice je městskou příspěvkovou organizací. V zařízení s 377 lůžky je ročně hospitalizováno přes 15.000 lidí, dalších skoro 200.000 podstupuje ambulantní ošetření. Nemocnice kromě obměny přístrojů chystá ještě jeden velký projekt, a to výstavbu nového pavilonu intenzivní péče. Stavbu bude financovat s využitím revolvingového úvěru 150 milionů korun od Komerční banky. Pavilon chce otevřít do dvou let.


Komentovat článek: Jablonecká nemocnice díky dotaci získá…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné