Přejít na obsah

Jacques nepřímo vyzvala ministra Julínka k rezignaci

zpět
21.10.2008

Kvůli neúspěchu vládních stran v krajských volbách dnes místopředsedkyně Strany zelených Kateřina Jacques nepřímo vyzvala ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) k rezignaci. V diskusním pořadu rozhlasové stanice Frekvence 1 to odůvodnila tím, že Julínek zodpovídá za problematiku poplatků ve zdravotnictví...

Zrušení nepopulárních poplatků patřilo k hlavním volebním slibům opoziční ČSSD, která volby vyhrála ve všech krajích.

„Zdravotní poplatky jsou skutečně - ne z hlediska věcného, ale z hlediska politického - nezvládnutou piruetou, kterou tato vláda předvedla a má ji na starosti ministr zdravotnictví Tomáš Julínek,“ prohlásila Jacques. Výměna ministra zdravotnictví je podle ní „téma skutečně k hluboké úvaze v rámci vládní koalice“. Jacques dodala, že kdyby byla na místě Julínka, tak by o odchodu z kabinetu vážně uvažovala.

Zavedení poplatků ve zdravotnictví od počátku tohoto roku označuje vládní koalice za součást první etapy reformy zdravotnictví. Pacienti teď platí za návštěvu u lékaře a položku na receptu 30 korun a dále platí, 60 korun za den v nemocnici a 90 korun za pohotovost. Pokud lidé na třicetikorunových poplatcích a doplatcích za léky vydají v roce přes 5000 korun, částku nad tento limit jim zdravotní pojišťovna vrátí. Za prvních šest letošních měsíců se na poplatcích vybralo 2,6 miliardy.

Zastánci poplatků tvrdí, že jejich zavedení výrazně omezilo zbytečné návštěvy lidí u lékařů a zabránilo zneužívání zdravotní péče.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Jacques nepřímo vyzvala ministra Julínka k…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Jacques nepřímo vyzvala ministra Julínka k…

Komentáře

dalších 11 komentářů
Pro Kateřinu Jacques  | 22. 10. 2008 08:26

Nejen neúspěch ODS ve volbách hlavně díky zdravotnictví, ale také neúspěch Vaší strany, že jste celou dobu se drželi s ODS. Pokud vidím, co Topolánek, Julínek a další provádí, tak dále s nimi přece nejsem. Vy celou dobu jste drželi koalici a vládu. Když jednou usednete třeba v ordinaci, tak uvidíte, jak nelze pracovat, jak úředníci ministerstva si hrají na nejchytřejší a nejmocnější - přitom je platíme za něco jiné.

Re:rozpor?  | 21. 10. 2008 16:34

Neznám současného politika, který má svůj úřad za povolání a poslání!

buddha jak symbolické  | 21. 10. 2008 13:27

Příznačné pro současný stav je, že nikdo nemá zájem řešit faktické a reálné problémy ve zdravotnictví, místo toho se jenom předvádějí názorové piruety- že Kačenko Jauvajs, zvednuvší v 2007 L.P. ruku pro Julínkovy návrhy na zavedení poplatků ?!?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné