Přejít na obsah

Jak dál? Dumá kraj o nemocnici

zpět
20.11.2010
otazník, klávesnice, počítač
zvětšitotazník, klávesnice, počítačZdroj: www.javatuning.com

otazník, klávesnice, počítač | Zdroj: www.javatuning.com

 

Budoucnost Karlovarské krajské nemocnice (KKN) je stále nejasná. Radní Karlovarského kraje dosud nerozhodli, jak budou po vyčlenění a pronájmu sokolovské nemocnice ze současné akciové společnosti KKN fungovat chebská a karlovarská nemocnice.

Jisté je zatím jenom to, že nově zvolení představitelé Chebu s pronájmem chebské nemocnice nesouhlasí. „Snad všichni zastupitelé se shodli, že provoz chebské nemocnice je pro ně prioritní, a zdravotníci a lékaři se na její pronájem dívají s nelibostí,“ uvedl nový starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD). O budoucnost karlovarské nemocnice se bude zajímat také karlovarský primátor Petr Kulhánek (K20). „Nejde sice o majetek města, ale nemocnice je důležitá pro karlovarské občany. Předpokládám, že vedení kraje bude magistrát o dalším vývoji informovat,“ uvedl.

Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) připadají v úvahu tři varianty. „Buď budou pronajaty obě nemocnice jako celek, nebo každá zvlášť. Nebo se nic dít nebude a karlovarská a chebská nemocnice zůstanou v jedné krajské akciové společnosti,“ uvedl. Podle Václava Larvy, krajského radního pro zdravotnictví (ČSSD), není zatím vůbec nic rozhodnuto. Dodal, že situaci v obou zařízeních konzultoval s chebskými lékaři. Jednali jak o ponechání stávajícího stavu, tak o možnosti pronájmu.

„Nespěcháme, vše je třeba důkladně zvážit. Jak ale chceme postupovat dál, to si musíme stanovit v dohledné době.

„Je třeba dát perspektivu lidem, tedy pacientům, a také zdravotníkům signál o budoucnosti nemocnic, mezi jiným i kvůli jejich finanční stabilitě,“ vysvětlil radní. O pronájem chebské a karlovarské nemocnice má zájem společnost Progres Medical, Bohemia Medical a Agel. „O žádném pronájmu ani společnosti, která by si nemocnice pronajala, rozhodnuto není. To mimo jiné závisí na množině poptávky. Nemůžeme se tvářit, že nabídky neexistují. Situaci nám navíc komplikuje ekonomická krize a výzva Lékařského odborového klubu,“ dodal Larva.

Ten dospěl k závěru, že zdravotníkům a lékařům není jasný rozdíl mezi manažerským vedením nemocnice a pronájmem.

„Nevědí, co taková smlouva obsahuje. Neznají ekonomické faktory, garance, rozvojové plány a investiční možnosti. Proto máme v plánu setkání s lékaři, primáři a vrchními sestrami karlovarské i chebské nemocnice, kde by jim potenciální pronájemce všechny problémy vysvětlil. Znovu ale zdůrazňuji, že nikdo není vybrán a o pronájmu není rozhodnuto,“ dodal radní Larva.


Autoři

Regionální deník

Související články

17.5. V nemocnici sloužili lékaři přes nesouhlas víkendové směny V nemocnici sloužili lékaři přes nesouhlas víkendové směny
20 příspěvků

Komentovat článek: Jak dál? Dumá kraj o nemocnici

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Jak dál? Dumá kraj o nemocnici

Komentáře

další 3 komentáře
veselý praktik Larva Larvovič  | 21. 11. 2010 11:33

Je to jednoduché. Larva se snad už pomalu chystá v politice končit a ke všemu, co už v díky politice získal chce ještě jednu velkou "Zlatou"ránu, tedy dostimítnou částku od pronajímatele=budoucího privatizátora. Program-neprogram,voliči apod., na to sere pes.

troublemaker pan Larva a pronájem  | 20. 11. 2010 20:34

Lékaři nevědí co je pronájem, ale určitě to bude velmi dobře vědět pan Larva, lékař a najednou velký ekonom. Prvně sám pan Larva nevi co znamena pronajem, ale on tu jiz za dvacet let nebude a tudiz je mu jedno, co bude s nemocnicemi. Pronajem je nejhorsivariantou a at mi ukaze podnikatele, ktery nekam vlozi penize bez navratnosti. Toho blbce bych rad videl, vivat chebska radnice, ze mu neskace na lep a maji trochu selkskeho rozumu pohromade

GOLD 70 program  | 20. 11. 2010 14:44

Ať čtu socdemácký předvolební program před krajskými volbami (cca 2 roky tomú nazad) z jakékoliv strany, nikde ,pane Novotný, nevidím ani zmínku o privitizaci krajského zdravotnictví. Pečete stejnej zlořád jako na pražské radnici.Vivat Agel. Vivat soudruh Chrenek. Pařáty české polistopadové velké privatizace jsou stále aktivní. To, co se modrému vedení KV kraje za roky nepodařilo, spáchali oranžoví ein zwei.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné