Přejít na obsah

Jaká je budoucnost nymburské nemocnice?

zpět
26.9.2007

Ptali jsme se dvou politických rivalů Davida Ratha a Petra Bendla: Udělal podle Vás kraj dobře, když prodal středočeské nemocnice? Jak vidíte budoucnost nymburské nemocnice, a to hlavně v souvislosti s její velkou zadlužeností? (více než 50 milionů korun) ...

1) Udělal podle Vás kraj dobře, když prodal středočeské nemocnice?

Jsem přesvědčen o tom, že ano. Konkrétní vlastník bude své zařízení spravovat vždy lépe než politik. Pohlídá nákupy léků, zdravotnického materiálu i přístrojů. Může efektivněji hledat další zdroje financování. Bude mít existenční zájem na spokojenosti pacientů i na spokojenosti svých zaměstnanců a na zvyšování jejich kvalifikace. Ohlasy pacientů privátních zdravotnických zařízení, široký rozsah jimi poskytované zdravotní péče i hodnocení zdravotních pojišťoven ukazují, že se doposud obavy spojené s příchodem soukromých vlastníků do této oblasti nenaplnily. V celé České republice již působí ve zdravotnictví více než 20 tisíc privátních subjektů, mezi nimiž jsou i desítky soukromých nemocnic.

2) Jak vidíte budoucnost nymburské nemocnice, a to hlavně v souvislosti s její velkou zadlužeností? (více než 50 milionů korun)

Věřím, že se město snaží zajistit pro nemocnici co nejlepší perspektivu. Stabilizace jejího hospodaření je pro město i nového nájemce jednoznačnou prioritou. Lékaři i střední zdravotnický personál udělají určitě všechno pro to, aby se nemocnici po medicínské stránce dařilo a lidé její pomoc vyhledávali. Vývoj budeme samozřejmě sledovat a jsme připraveni nemocnici podpořit, pokud by se objevily problémy například v jednání s pojišťovnami.

Foto - Poslanec David Rath (ČSSD)

1) Udělal podle Vás kraj dobře, když prodal středočeské nemocnice?

Jsem přesvědčen, že udělal špatně. Je to zásadní chyba. Kdyby prodal z těch 11ti nějaké okrajové, třeba Třebotov nebo LDN v Prčicích… Určitě ale neměl prodávat ty bývalé okresní nemocnice, protože ty jsou naprosto nezastupitelné a hrají klíčovou roli. Nymburk dopadl ještě dobře, protože ji získalo město. Ovšem to, jak to udělal kraj, považuji za sprosťárnu, protože dostal nemocnice od státu zadarmo. Myslím, že když už se kraj nechtěl starat o nemocnice, což je jeho povinnost, měl je městu nabídnout zdarma a ne z nich ještě ždímat peníze.

2) Jak vidíte budoucnost nymburské nemocnice, a to hlavně v souvislosti s její velkou zadlužeností? (více než 50 milionů korun)

Myslím, že nový provozovatel to nebude mít vůbec lehké . Musí se vypořádat s 50 milionovým dluhem. Nebude to mít jednoduché ani město. Musí být připraveno, že pokud by to provozovatel nezvládl, bude povoláno intervenovat. Její budoucnost vidím dobře i špatně. Dobře v tom, že nemocnice je v majetku města a lidé mají větší jistotu. Nemocnice je špičkově vybavená. ARO, pooperační má vybavenost nejlepších českých klinik. Bohužel zahálí. Je to jako byste měli v garáži zaparkovaný luxusní mercedes, ale nejezdili s ním, protože nemáte na benzín a pojištění. Myslím, že je to špatná vizitka osmiletého Bendlova panování.

Týdeník Nymbursko


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Týdeník Nymbursko

Komentovat článek: Jaká je budoucnost nymburské nemocnice?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Jaká je budoucnost nymburské nemocnice?

Komentáře

dalších 7 komentářů
glosator možná,že záměna  | 26. 09. 2007 23:11

vůbec nebyla.Před pár lety takové myšlenky Rath hlásal. On si jenom spletl strany,někdy to je asi schizofrenní.Takových už v dějinách bylo

klekám na kolena protože budoucnost Nymburku  | 26. 09. 2007 19:30

a i jinde: 1./prosím vás absolventi přijďte sem 2./kdo si vytáhne kratší sirku bude primář

Jiri Wicherek Re:Jenom "drobná chybička"  | 26. 09. 2007 19:24

Coz o to, chybicka se vloudi, stan se. Ale ze ji redakce doted nedokazala odstranit...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné