Jaký byl rok 2004 ve zdravotnictví?

Jak hodnotí uplynulý rok různé osobnosti ve zdravotnictví? Kterou událost roku 2004 považují za pozitivní a kterou hodnotí naopak jako nejvíce negativní? Dnes odpovídá lékař David Marx, člen správní rady Joint Commission International a předseda České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví…

Co považujete Vy osobně za nejpříznivější událost roku 2004?

Pro mne osobně je velmi pozitivní narůstající zájem zdravotnických zařízení o zavědění formalizovaných systémů kontinálního zvyšování kvality formou národní či mezinárodní akreditace. V uplynulém roce se podařilo akreditaci získat Masarykovu onkologickému ústavu v Brně a také první léčebně – Hamzově. V závěru roku úspěšně ukončila akreditační proce ÚVN v Praze. Toto jsou nezpochybnitělně signály, že z původních ostrůvků pozitivní deviace se stávají ostrovy a že z nich budou jednou kontinenty :-).

2) A kterou událost uplynulého roku hodnotíte naopak jako nejvíce negativní?

Fakt, že čele resortu zdravotnictví se střídají osoby bez dostatečných znalostí fungování systému, bez jasné vize a bez schopnosti opakovaně jasně a srozumitelně veřejnosti vysvětlovat problémy resortu a možnosti jejich řešení. Dlouhodobě nám na MZ chybí státnická osobnost.

Zítra: Rok 2004? Odpovídá předseda občanského sdružení Občan Pavel Vepřek

DÁLE ČTĚTE:

Rok 2004? odpovídá Ladislav Žabka, ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje**

**

Rok 2004? odpovídá Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny Luže – Košumberk

Jaký byl rok 2003 ve zdravotnictví?

www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!