Jaký byl rok 2004 ve zdravotnictví?

Jak hodnotí uplynulý rok různé osobnosti ve zdravotnictví? Kterou událost roku 2004 považují za pozitivní a kterou hodnotí naopak jako nejvíce negativní? Dnes odpovídá Pavel Vepřek, předseda občanského sdružení Občan…

Co považujete Vy osobně za nejpříznivější událost roku 2004?

Nepochybným úspěchem zdravotnictví v roce 2004 bylo, že se bez větších otřesů vyrovnalo s kreativitu všech tří ministrů, kteří jej chtěli ještě více postátnit. V oblasti legislativy pokládám za přínosný zákon zavádějící tzv. stoprocentní přerozdělení a to nejen pro to, že je spravedlivý, ale zejména pro to, že do budoucna dává prostor k otevření skutečné konkurence mezi zdravotními pojišťovnami. V oblasti exekutivní chválím kroky krajů, které mění nemocnice na obchodní společnosti, protože naše zdravotnictví potřebuje standardně řízené a fungující nemocnice.

A kterou událost uplynulého roku hodnotíte naopak jako nejvíce negativní?

Hodně mně nazlobila naše politické reprezentace, která se místo k nutným reformním krokům rozhodla hrát kabaret na zdrženou. Celé to divadlo s koncepcí nekoncepcí, diskusí nediskusí a řekla neřekla není nic jiného, než kouřová clona zahalující bezradnost. Snad vůbec nejvíce mne nadzvedl ze židle výrok paní ministryně, že pacienti by neměli mít přístup k informacím o kvalitě zdravotní péče, protože by do těch špatných nemocnic v síti nechtěli nechodit. Kormidelníci zdravotnictví s takovými názory nás k lepšímu zdravotnictví nedovedou.

Zítra: Rok 2004? odpovídá výkoný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček


^DÁLE ČTĚTE:|
|
Rok 2004? odpovídá David Marx, předseda České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví
Rok 2004? odpovídá Ladislav Žabka, ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje\\ |

Rok 2004? odpovídá Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny Luže – Košumberk

Jaký byl rok 2003 ve zdravotnictví?

www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!